19. prosince 2019
Kategorie: PR Tipy

11 zajímavostí o České republice

Malá země uprostřed Evropy, Česká republika, toho pro cizince skýtá překvapivě hodně, a vše za pro turisty příznivé ceny.

Bezpečnost

Česká republika se pohybuje v první desítce nejbezpečnějších města na světě. Největším problémem zejména Prahy jsou kapesní krádeže, ale těm se snadno vyhnete vysokou obezřetností.

Dobré ceny služeb

Pro cizince ze západních zemí je Česká republika zemí s velmi příznivými cenami, zejména služeb.

Hotely a restaurace na světové úrovni za příjemné ceny

Zejména v Praze, ale i v dalších velkých městech, najdete špičkovou gastronomii a vynikající ubytovací služby. Doporučit z hotelů v Praze můžeme Hotel Rott, který je v těsné blízkosti Staroměstského náměstí. Jeho součástí je Nuance Restaurant, rovněž jedna z nejlepších restaurací v Praze, která vás potěší skvělou gastronomií za přijatelnou cenu.

Hotel Rott

Praha

Praha je jedním z nejkrásnějších historických měst Evropy s uceleným komplexem památek. Chcete přejít po mostě z 14. století, prohlédnout si jeden z největších hradů na světě či nejzachovalejší židovský hřbitov v Evropě? Pak jste tu správně.

Další nádherná historická města zapsaná na UNESCO

Česká republika má celkem 12 měst zapsaných na seznamu UNESCO. Objevte třeba magický Český Krumlov v meandru řeky uprostřed lesů či zámek v Litomyšli, rodiště známého českého skladatele Bedřicha Smetany.

Hory

České hory nejsou vysoké a nenajdete na nich obří střediska alpského typu s desítkami sjezdovek, zato se však můžete těšit na příjemné rodinné lyžování za skvělé ceny. V létě využijete českého turistického značení, které patří k nejlepším na světě, a vyrazíte na hřebenovou túru s dechberoucími výhledy.

Nádherné hrady a zámky

Česká republika má množství zachovalých hradů a zámků. Vstupné je mírné a výklady velmi zajímavé, běžně poskytované v cizích jazycích. Objevte skvosty jako Hluboká, Pražský hrad, Červená Lhota, Karlštejn a další.

Hrad Karlštejn

Lázně

Na mnoha místech České republiky pramení léčivá voda. Kolem takových míst vznikly větší i menší lázně s vynikajícími službami. Vyzkoušejte proslulé Karlovy Vary nebo Mariánské lázně, ale třeba i Lázně Kynžvart uprostřed krásné přírody nebo malé, ale malebné Lázně Bohdaneč.

Pivovarnictví

České pivovarnictví má právem světové jméno. Kromě ochutnání mnoha druhů lahodného moku si zde můžete na mnoha místech i prohlídnout pivovary a nahlédnout tak pod pokličku výroby zlatohnědého nápoje.

Morava

Pokud dáváte přednost vínu, zamiřte na Moravu. Malebný region je protkán zachovalými vinnými sklípky, v nichž vám přátelští vinaři dají ochutnat ze své produkce. Na Jižní Moravě, jejíž srdcem je například Mikulov, se konají mnohé akce, jako vinobraní, dny otevřených sklípků, lidové slavnosti atd.

Tajuplná skalní města

Česká krajina skýtá mnohá překvapení, jedním z nich jsou určitě skalní města. V Prachovských skalách, na Kokořínsku nebo v Adršpašsko-teplických skalách můžete bloudit skalními tunely a překonávat náročný terén. Doporučujeme se vyhnout největší sezoně a víkendům.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: