24. února 2020
Kategorie: PR Tipy

5 tipů, jak zařídit pergolu

Chystáte se vybudovat u domu pergolu a nemáte jasnou představu o jejím využití, nebo pergolu už vlastníte a nejste spokojení s tím, jak v současnosti vypadá? Inspirujte se našimi návrhy, jak z vašeho kousku místa udělat nádherný prostor.

Letní kuchyň

Venku je výheň a vy se přesto trápíte u rozpálené plotny? Přestěhujte si kuchyň ven, pod altán nebo pergolu. Díky proudícímu vzduchu bude příprava jídla pro rodinu mnohem příjemnější. Nebojte se pověsit na trámy nádobí, pánve, obracečky nebo přimontovat držák na sklenice. Pokud s letní kuchyní v pergole počítáte už při výstavbě domu, můžete si do ní nechat zabudovat složitější prvky, jako je pec nebo zděná odkládací deska.

Lázně nebo koupelna s vanou

Kdy jindy využít pergolu, než v létě, že ano? Spousta lidí ji využívá jako základ pro domácí lázně. Lze si pod pergolu nechat zabudovat vířivku nebo si koupit nafukovací model, který je možné v případě nutnosti přesunout či schovat. Pod pergolou můžete pak trávit volné chvíle relaxace s maskou na obličeji nebo si nechat udělat masáž.

Jídelní souprava a sezení

Neopustíme výčet místností, které můžete pod pergolu vystěhovat z domu. Tentokrát se podívejme na jídelnu. Pokud pergolu doplníte pohodlným sedacím nábytkem, stane se příjemným místem pro celoroční pobyt. Ani v zimě nebo na podzim vás z pohodlného křesla nevyžene chlad, pokud do blízkosti sezení umístíte ohřívadlo nebo vystavíte krb. Sezení u stolu pod pergolou může oživit vaše rodinná setkání, a to zvláště při západu slunce nebo ohňostroji.

Popínavé rostliny

Rostlina, kterou vidíte na předchozím obrázku, se jmenuje vistárie. Její fialové květy se staly oblíbeným doplňkem zahradních besídek. Není to ale jediná plazivka, která miluje teplo a ochrání vás před sluníčkem. Oblíbené je například psí víno. Nezapomínejte ale, že listy jednoho dne opadají a bude je nutné zamést.

Houpačky a houpací sítě

Pokud se chystáte pod pergolou hlavně relaxovat, doporučujeme obohatit ji o houpačku, houpací síť nebo jakékoli sezení zavěšené na trámech. Využijte toho! Pokud nejste houpací typ, možná houpačku na pergole ocení vaše děti. Krásně vypadají například houpačky z ohýbaného dřeva.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: