18. března 2022
Kategorie: PR Tipy

5 věcí, které musíte znát před pořízením bezdrátových sluchátek

Bezdrátová sluchátka jsou v módě a každý výrobce teď spěchá, aby dostal na trh alespoň jeden takový pár. Ne všechna jsou ale stejná – můžete narazit i na velmi špatné modely. Nezapomeňte, že sluchátka jsou něco, co využíváte každý den. Stojí tedy za to natrefit na opravdu dobrý pár. Co byste měli vědět před jejich pořízením?

1) Čeká vás volnost pohybu bez kabelů

Pamatujete si to nekonečné rozmotávání tenkého kabelu u sluchátek? První zkušenost s bezdrátovými peckami nebo špunty vás dostane. Nikde se nic nezamotává, jak při chůzi, tak při sportu.

2) Co jsou „skutečně bezdrátová“ sluchátka

Zpravidla jde o sluchátka poháněná technologií bluetooth, jednoduše řešeno – nemají mezi sebou žádné kabely ani dráty ke smartphonu. Mikrofon a ovládací prvky jsou zabudovány přímo do sluchátek. Dobíjíte je v přenosném pouzdře.

3) Vyhněte se nejlevnějším sluchátkům

Na trhu najdete i několik opravdu levných bezdrátových sluchátek, ale téměř bez výjimky je lepší se jim vyhnout. Zde opravdu za základní cenu nečekejte kvalitu. Potřebujete totiž kvalitní bluetooth čip a dobrou výdrž baterie.

4) Ovládací prvky čekejte u dražších modelů

Dražší modely bezdrátových sluchátek mají ovládací prvky přímo na sluchátkách. Pomocí nich zvýšíte hlasitost, přeskočíte skladbu, přijmete hovor nebo řeknete hlasem, co má uděláš váš virtuální asistent. Například Apple u svých Airpods 3 nově využívá tlakový senzor, který nabízí více možností ovládání.

Pokud koukáte po levnějších bezdrátových sluchátkách, zkontrolujte si, jaké ovládací prvky nabízí. U některých to nemusí být žádné a vy se tak nedostanete na další skladbu bez chytrého telefonu v ruce.

5) Zažijete víc než jen poslech hudby

Sluchátka jsou kompatibilní nejen se smartphony. Připojíte je i k jiné elektronice – k notebookům nebo televizi s bluetooth. Díky tomu, že jdou technologie neustále dopředu, můžete mít zážitek jako v kině. AirPods nejnovější generace obsahují technologii prostorového zvuku a dynamického sledování hlavy, takže vás v sekundě vtáhnou do oblíbeného filmu.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: