18. ledna 2022
Kategorie: PR Tipy

Bazoš nyní umožňuje prohlížení v tmavém režimu. K čemu je dobrý?

Inzertní portál Bazoš zná téměř každý Čech, který dokáže zapnout internetový prohlížeč. Jeden z nejnavštěvovanějších serverů s inzeráty navštíví miliony uživatelů měsíčně a jeho jednoduché rozhraní se od roku 2003, kdy byl portál spuštěn, dočkalo jen velmi málo změn. Čas od času se však nějaká ta nová funkce přeci jenom objeví, a ta nejnovější rozhodně stojí za zmínku. Jedná se o tmavý režim neboli dark mode a oceníte ho především při surfování ve večerních hodinách. Anebo když vám bude baterie na mobilu signalizovat nedostatek energie.

K čemu je tmavý režim dobrý?

Možnost přepnutí zobrazení do tmavého režimu nabízí stále více webových stránek a mobilních aplikací. Tmavý motiv ostatně nabízí i samotné operační systémy jako Windows, macOS, Android (od verze 9) a iOS (od verze 13), takže i na Bazoši nějaké opodstatnění určitě má. Anebo ne?

Tmavý režim několik specifických výhod samozřejmě nabízí. Údajně je ohleduplnější ke zraku uživatele. Bílá a další zářivé barvy při sledování obrazovky ve tmě, bez okolního osvětlení, nadměrně vyčerpávají oči – tmavé schéma je v tomto směru mnohem příjemnější. Alespoň to tak většina lidí subjektivně vnímá.

Další důležitou výhodou tmavého režimu je úspora energie mobilního zařízení. V praxi sice záleží na typu displeje, ovšem na telefonech s displeji typu OLED či AMOLED můžete přechodem ze světlého na tmavý režim ušetřit cca 39-47 % baterie. Jde o skutečně citelný rozdíl, který lze přepočítat na několik hodin provozu navíc. A co si budeme namlouvat, při procházení inzerátů na Bazoši se člověk často „zasekne“ na hodně dlouhou dobu.

Jak tmavé schéma na Bazoši zapnout?

Pokud se dark mode rozhodnete vyzkoušet, skrolujte až dolů k patičce webu, kde najdete odkaz pro přepnutí ze světlého na tmavý režim. Stejně rychle a snadno vrátíte Bazoš do původního stavu. Funkci najdete také na slovenském a polském Bazoši.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: