08. listopadu 2023
Kategorie: PR Tipy

Dlouhodobý pronájem versus krátkodobý: Jaký styl zařízení vybrat pro různé typy pronájmů

Pronájem bytu či domu je v dnešní době oblíbeným způsobem, jak si vydělat peníze. Svou nemovitost můžete poskytnout dlouhodobě například rodinkám nebo krátkodobě například cestovatelům či digitálním nomádům. V obou případech je však potřeba se vybavením přizpůsobit potřebám nájemce tak, aby pro něj byl nabízený prostor atraktivní. Jak? To vám prozradíme v dnešním článku.

Smlouva a předávací protokol

Ať už svou nemovitost svěříte do rukou dlouhodobým nájemcům, nebo těm krátkodobým, při podpisu smlouvy je potřeba uvést i seznam veškerého vybavení, které odevzdáváte spolu s bytem či domem. Vzor předávacího protokolu si můžete volně stáhnout z internetu a zároveň se jím inspirovat při zařizování vlastního prostoru k pronájmu.

Dlouhodobý pronájem

Pokud se chystáte nájemníkům poskytnout svou nemovitost k dlouhodobému bydlení a rozhodnete se ji zařídit, je dobré zaměřit se především na funkčnost a trvanlivost daného vybavení.

Spotřebiče

Ve světě realit jsou velmi ceněny byty a domy již opatřené praktickými spotřebiči – pračkou, ledničkou, troubou, plotnou nebo třeba myčkou. Zkrátka těmi spotřebiči, za jejichž pořízení by nájemci jinak utratili nemalé peníze navíc.

Nábytek

Stejně jako elektrospotřebiče je pro zájemce o bydlení velice atraktivní také nábytek, a to především ten mohutnější a dražší. Řeč je například o postelích, skříních, komodách nebo rovnou celých obývacích či kuchyňských stěnách.

Co dělat, když nájemník už věci má

Někdy se stane, že nájemník na inzerát neodpoví, protože vidí, že nabízená nemovitost je vybavena něčím, co už sám vlastní. Proto pokud máte možnost si daný spotřebič nebo kus nábytku odvézt, tuto skutečnost do inzerátu vždy uveďte. Tak alespoň nepřijdete o potenciální zájemce.

Krátkodobý pronájem

U krátkodobého pronájmu je zařizování daného prostoru trochu jiné. Jestliže se chystáte byt či dům využít jako ubytování pro turisty z celého světa nebo digitální nomády, kteří se zpravidla zdrží maximálně několik týdnů, soustřeďte se na to, abyste je svým zařízením a mírou vybavenosti dokázali oslovit.

Plná vybavenost

Na rozdíl od dlouhodobého pronájmu, u kterého lze ponechat prostor k zařízení nájemníkům, u krátkodobého se počítá s úplným vybavením, od šatní skříně až po kuchyňskou utěrku. Je-li bydlení jen přechodné, mělo by mít všechny náležitosti. Nikdo totiž nechce stěhovat co pár týdnů celý dům.

Sledujte trendy

Jestliže se rozhodnete prostřednictvím své nemovitosti poskytnout ubytovací služby hostům z celého světa, měli byste se zaměřit i na míru atraktivity pronajímaného prostoru. Vyplatí se například sledovat nejnovější trendy na poli interiérového designu nebo nabídnout jedinečné zážitky v podobě tematicky laděných místností. Fantazii se rozhodně meze nekladou a kreativita vám může přinést spoustu ovoce.

A co vy? Pronajímáte byt nebo dům? A jak jste vyřešili vybavení?

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: