23. ledna 2022
Kategorie: PR Tipy

Jak malovat podle čísel?

Malování podle čísel je hitem poslední doby, nicméně fenomén se jako takový zrodil někdy v 50. letech minulého století v USA. S principem velmi podobným dnešním omalovánkám údajně přišel slavný Leonardo da Vinci. Moderní podobu mu vdechl obchodník Dan Robbins, který svůj produkt propagoval pod heslem „Every man a Rembrandt“ (každý člověk je Rembrandt). A co byste měli o malování podle čísel vědět, než se pustíte do prvního mistrovského díla?

Zvolte správnou obtížnost a motiv

Malování podle čísel je snadné a umožňuje tvořit krásné obrazy i bez mimořádného talentu. Přesto byste měli mít soudnost a pro začátek si vybrat sadu tak obtížnou, jaké jsou vaše aktuální umělecké schopnosti. Pro děti a začátečníky z řad dospělých jsou určeny sety, jejichž obtížnost je klasifikována jako „lehká“. Ale pokud si troufáte, můžete se směle vrhnout na mnohem komplikovanější obrazy.

Co se týče motivu, zřejmě nemusíme podotýkat, že je důležité zvolit takový, jaký lahodí vašemu oku. Malování obrazu, jehož energie ve vás neprobouzí emoce, vás dlouho nebude bavit. A to by byla velká škoda, protože malování podle čísel samo o sobě zábavné je.

Co budete k malování podle čísel potřebovat?

Sady malování podle čísel obsahují všechny nezbytné výtvarné potřeby. Najdete v nich očíslované plátno potištěné vzorem, několik nylonových štětců různých velikostí, nádobky s akrylovými barvami (jsou označeny čísly) a miniaturu obrazu, který budete malovat.

Kromě výtvarných potřeb, které jsou obsaženy v balení, si připravte hadřík nebo kuchyňské utěrky a sklenici s čistou vodou (to vše využijete při čištění štětců). Práci vám může usnadnit také malířský stojan.

Tipy, jak správně malovat podle čísel

Možností, jak při malování podle čísel postupovat, je hned několik. Můžete například začít z levého horního rohu a pokračovat směrem k protilehlé straně plátna. Výhodou tohoto způsobu je prakticky nulové riziko, že si obraz nedopatřením rozmažete.

Ale samozřejmě můžete postupovat tak, že vždy po otevření nádobky s barvou vymalujete všechny plošky označené daným číslem. Oproti výše uvedenému postupu (z jedné strany na druhou) nehrozí vyschnutí barev, a navíc nebudete muset tak často čistit štětce. Jen si musíte dát o to větší pozor, abyste si rozpracované veledílo nerozmazali rukávem.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: