05. října 2021
Kategorie: PR Tipy

Jak na malování podle čísel?

Jste-li kreativní duše, co se zajímá o tvoření, o malování podle čísel jste již určitě slyšeli. V poslední době jde o obrovský hit, díky němuž se z každého běžného člověka může stát téměř profesionální umělec. Opravdu je to ale tak jednoduché?

Ne tak docela. Pokud si chcete malování podle čísel osvojit, je dobré znát několik základních principů.

Klíčový je výběr obtížnosti

Většina lidí si svůj obraz pro malování vybírá podle motivu, což je samozřejmě úplně v pořádku. Kupte takový, který vás zaujme na první pohled, aby vás nenudil, až si ho hotový doma vystavíte. Nezapomeňte se ovšem orientovat i dle obtížnosti. Nižší obtížnost je vhodná pro děti, seniory a ty, kdo s malováním podle čísel začínají.

Nedoporučuje si hned na poprvé zvolit nejvyšší obtížnost, pokud nemáte zkušenosti s malováním. Obrázky náročné obtížnosti obsahují hodně ploch o malých velikostech a spoustu barev, vyžadují jemnou soustředěnou práci se štětcem.

Začínejte od nejsvětlejších barev

Vzpomeňte si, jak jste jako malí vybarvovali omalovánky. Pravděpodobně jste si vzali do ruky jednu pastelku a vybarvili všechna políčka, jež měla mít tuto barvu. S malováním podle čísel je to podobné, navíc však musíte pamatovat na to, že pracujete s barvami, ne pastelkami. Ideální tedy je začít od nejsvětlejšího odstínu a postupně postupovat k tmavším, usnadníte si tak vymývání štětce.

A kde přesně začít v rámci obrazu? Praváci mohou postupovat od levého horního rohu, leváci od pravého horního, ať si barvy nerozmazáváte.

Investujte do plátna vypnutého na rám

Sadu Maluj podle čísel si lze pořídit buď ve variantě bez dřevěného rámu, nebo s plátnem již vypnutým na rámu. Pro začátečníky je určitě lepší koupit variantu s rámem. Pokud koupíte tu bez rámu, stejně si plátno na rám před začátkem kreslení budete muset natáhnout, aby drželo pěkně vypnuté.

A na závěr ještě jedna rada. Na malování podle čísel si vyhraďte nejen prostor na stole, ale také čas. Zapomeňte na chvíli na všechny povinnosti a oddávejte se kreativní činnosti. Bude vás bavit.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: