17. října 2021
Kategorie: PR Tipy

Jak nakupovat na internetu levněji a bez rizika?

Online nakupování zažívá zlatou éru. Češi sice na internetu hojně nakupují již poměrně dlouho, ale pandemie koronaviru změnila spousta zažitých nákupních zvyklostí. Nastal absolutní boom e-shopů a nic nenasvědčuje tomu, že by měl skončit. A není se čemu divit – zatímco regály kamenných prodejen mají omezenou kapacitu, na webu je místa neomezeně. Dalším důvodem jsou slevy, kterými se to ve virtuálním prostoru jenom hemží.

Dobrý pocit z nákupu umocníte slevové kupóny

Přeplácet se nechce nikdo, ale jak ušetřit za zboží, které je na váš vkus příliš drahé? V honbě za nejvýhodnější nabídku vám ušetří spoustu času porovnávače zboží. Jednoduše zadáte název produktu a prokliknete se do e-shopu, jenž daný produkt nabízí nejlevněji.

Ale jak se zachovat tehdy, když zjistíte, že zboží nejvýhodněji nabízí e-shop s podprůměrným hodnocením, případně vám nebude vyhovovat dodací lhůta? Riskovat zbytečné komplikace kvůli (mnohdy zanedbatelné) finanční úspoře není zrovna moudré. Obecně je vždy mnohem jistější nákup v e-shopu s dobrým jménem.

Dobrá zpráva je, že i v e-shopech, které jsou na první pohled o něco dražší než nedůvěryhodná konkurence, je možné výrazně ušetřit. A v konečném součtu dokonce dosáhnout na ještě výhodnější cenu. Cesta vede přes slevové kódy a kupony.

Jak nakupování se slevovými kódy funguje?

Používání slevových kódů je velmi snadné. Jakmile natrefíte na slevu, která je pro vás zajímavá, zkopírujete kód do příslušného pole přímo v e-shopu. Obvykle se nachází ve formuláři pro dokončení objednávky. Po potvrzení se sleva automaticky započítá do ceny nákupu.

Díky slevovým kódům lze ušetřit spoustu peněz. Konkrétní částka se odvíjí od výše avizované slevy a samozřejmě i od frekvence nakupování (čím častěji nakupujete, tím více ušetříte). Slevové kupony lákají na slevy ve výši i několika desítek procent, a to už v peněžence řádně pocítíte. Někdy se zase vyhnete poštovnému nebo získáte fixní slevu, např. ve výši 100 Kč na první nákup.

Kde slevové kupony najdete?

Sehnat slevové kupony a promo kódy není vůbec složité. V zásadě se nabízí pouze jedna správná možnosti, jak mít k dispozici všechny aktuální slevy: hledejte je na některém ze serverů, které kódy shromažďují na jednom místě.

Mezi největší české servery, které informují o slevách a akčních nabídkách, patří www.kuponovnik.cz. V denně aktualizované databázi čekají na milovníky výhodného nakupování stovky atraktivních slevy, všechny v tematických sekcích.

Kdo chce mít přehled o nejnovějších slevách, může se registrovat k odběru novinek. Jakmile se na severu objeví nové kupony, budete o nich vědět jako první.

Jak si ohlídat bezpečnost při nákupu?

Ačkoliv se servery jako Kuponovnik.cz snaží zprostředkovávat pouze slevy u solidních prodejců, nikdy není od věci zkontrolovat základní informace, které o leccos prozradí o důvěryhodnosti e-shopu.

V prvé řadě si proto přečtěte hodnocení, které e-shop obdržel od zákazníků na nezávislém serveru (např. Heureka.cz). Pokračujte nahlédnutím do obchodních podmínek a kontaktních údajů – ty by na stránkách samotného e-shopu rozhodně neměly chybět. Pokud se na daném webu nachází např. jen kontaktní formulář, s největší pravděpodobností máte co dočinění s podvodným e-shopem.

Alarmující může být i zdánlivá drobnost. Například to, že e-shop využívá doménu, která nijak nesouvisí s nabízeným sortimentem. A také absence tzv. SSL certifikátu. Takže než se rozhodnete zaplatit platební kartou, vždy si důkladně zkontrolujte, že platba proběhne přes zabezpečenou platební bránu. Pro jistotu si na kartě nastavte nízký limit. Jistota je zkrátka jistota.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: