30. září 2021
Kategorie: PR Tipy

Jak nejlépe odvětrat koupelnu?

Koupelna je místnost, která je pravidelně vystavována vysoké vlhkosti vzduchu. To s sebou nese nejen zvýšené riziko výskytu plísní, které způsobují řadu nemocí, ale i další problémy, například v podobě snižující se životnosti koupelnového nábytku. Proto je důležité koupelnu správně větrat. A samotné okno nestačí. Zvláště, když je venku také vysoká vlhkost. Navíc ne každý v koupelně okno má. Řešením je pořízení větráku do koupelny. Ten se nejčastěji umisťuje na stěnu, nebo na strop, kde nenarušuje vzhled místnosti.

Při výběru nezapomínejte na design

Ještě, než začnete nakupovat, ujasněte si, kam povede ventilační potrubí a jak je dlouhé. Pro ta kratší s nižší ztrátou tlaku, jsou vhodné axiální ventilátory. V případě, že je potrubí dlouhé, různě zakřivené a s vyšší tlakovou ztrátou, je na místě zvolit radiální ventilátor.

Při výběru ventilátoru sledujte dále jeho parametry. Zvláště důležitý je vzduchový výkon, který udává objem vzduchu, který přístroj vymění v místnosti za jednu hodinu. Jaký vzduchový výkon potřebujete, vám poradí buď prodejce, nebo si ho můžete jednoduše spočítat sami. Stačí, když objem místnosti vynásobíte počtem výměn vzduchu za hodinu. U koupelny by se měl pohybovat v rozmezí mezi čtyřmi až deseti výměnami.

Zajímat vás bude dále energetická náročnost zařízení, tichost přístroje a v neposlední řadě i design. Dnes se již dají sehnat designově velmi zajímavé kousky. Například ventilátory AIRFLOW iCON jdou zcela mimo zavedený čtvercový standard a jejich vzhled je kruhový. Jejich výhodou je také to, že se dají sehnat v mnoha barevných provedení – bílé, černé, chromové, stříbrné, zlaté.

Na ventilátorech Silent se zase nachází vyměnitelný proužek s krystaly Swarovski, a to v několika barevných provedeních. Ladí tak do každé koupelny.

Designově zajímavé jsou také ventilátory CATA. Ty mají skleněný panel, který dodá ventilátoru příjemný vzhled.

Funkce, které se budou hodit

Pro účinné odvětrání koupelny je vhodné mít ventilátor, která má zpětnou klapku. Ta zajišťuje, že se vzduch nebude vracet zpátky do místnosti a s ním ani případné pachy. Oblíbené jsou také ventilátory s časovačem, kdy po vypnutí přístroje, je ještě nějakou dobu zařízení v chodu. Obě tyto funkce v sobě má např. ventilátor E-STYLE PRO 100 BBHT.

Některé ventilátory mají uvnitř zabudované také čidlo vlhkosti, díky kterému se přístroj spustí ve chvíli, kdy vlhkost v prostoru překročí předem nastavenou úroveň.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: