26. prosince 2019
Kategorie: PR Tipy

Jak proměnit bydlení k nepoznání? Inspirujte se trendy v oblasti malování interiérů

Chopit se štětce či válečku a vymalovat stěny je zřejmě nejjednodušší způsob, jak z bydlení vyhnat nudu. Zda bude na výsledek dechberoucí pohled, samozřejmě záleží na výběru odstínů a vzorů. Hned na úvod proto raději upozorňujeme, že minimalismus pozvolna ustupuje do pozadí a naopak je trendy bohatší, leč stále vkusná a relativně decentní výzdoba. Konkrétní tipy, jak během jediného víkendu vyšperkovat byt, najdete v tomto článku.

Nebojte se vzorů

Pokud trendy v malování interiérů sledujete alespoň jedním okem, nemohli jste si nevšimnout přítomnosti rozmanitých vzorů. Nenechte se však zmást – většinou nejde o tapety, ale akvarel. V poslední době se na stěnách nejčastěji objevují drobné kvítky i větší kytice hrající všemi barvami. Vyberete-li si za své právě tyto výraznější vzory, nezapomeňte na neutralitu podkladu.

Velmi moderně působí také tzv. Boho styl, pro který jsou typické motivy odkazující na přírodu a sní spjatý životní styl.

A konečně šablony všeho druhu, které umožňují vyladění stěn na míru. Zda podkladovou barvu ozdobíte damaškovým vzorem, obří mandalou nebo siluetami mořských tvorů, je otázkou vašeho vkusu. Nutno podotknout, že právě šablony vnáší do malování pokojů úplně jiný rozměr.

Vpusťte do interiéru černou

Zapamatujte si, že černá není smutná. A už vůbec ne ponurá, či dokonce morbidní. Zastánci minimalisticky pojatých interiérů a profesionálové v oboru malířství a natěračství moc dobře vědí, že matný odstín na jedné stěně dodá interiéru punc exkluzivity a elegance. Navíc jde o univerzální barvu, kterou můžete snadno zkombinovat s bílou nebo světle šedou.

Veselé pastelové tóny a colorblocking

Nepíše se o nich tak často jako v polovině končící dekády, ale stále jsou tu s námi. Pastelové barvy, jejichž škála je vskutku pestrá, jsou pozitivní a přitom nevtíravé. V módě je především optimistická růžová, ovšem za pozornost stojí o ostatní tóny. Pokud se vám přesto pastelové odstíny jeví jako příliš intenzivní, ztlumte je pomocí hutnější šedé či nestárnoucí béžové. Dobře si rozumí také se studenějšími odstíny modré.

Zbrusu novým trendem je pak tzv. colorblocking. Spočívá ve vyladění interiéru do tří až čtyř barevných odstínů, z nichž dva dominují. Na barevné kontrasty různých tónů jedné barvy je příjemný pohled. Zdaleka nejlepšího výsledku dosáhnete kombinací teplé a studené.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: