27. srpna 2020
Kategorie: PR Tipy

Jak se zbavit v místnosti plísní a alergenů? Efektivním větráním!

Bezpečný domov je čistý. Ale jak zajistit, aby byl opravdu zbavený všech alergenů i ve vzduchu, a nevznikaly skryté plísně za nábytkem, v rozích a v místnostech s vyšší vlhkostí? Velmi efektivním řešením je řízené větrání.

Jen tímto způsobem lze totiž zajistit pravidelnou výměnu vzduchu v domě nebo bytě v době vaší nepřítomnosti nebo v noci. Taktéž je to účinný způsob, jak vyřešit větrání v době inverzí, pylové sezóny nebo zvýšeného výskytu dalších alergenů a prachových částic ve vzduchu. A jak řízené větrání funguje, do jakých budov lze systém nainstalovat?

Větrací jednotky zajistí stále čerstvý vzduch

Oproti klasickému větrání při otevírání oken, které je jednak nahodilé, za druhé není zcela účinné, rekuperační jednotky pro řízené větrání odvádějí vzduch z místnosti a přivádějí čistý dovnitř po uplynutí daného časového úseku. Při tomto větrání nevzniká průvan, a hlavně se eliminují prachové a alergenové částice, protože nedochází k víření vzduchu. Navíc lze jednotky osadit účinnými filtry, které odfiltrují většinu nebezpečných částic, to ocení zejména rodiče malých dětí nebo alergici.

Decentrální systém s nastavením pro jednotlivé místnosti

Decentrální rekuperační jednotky nepotřebují pro svůj chod centrální potrubní rozvody, jejich instalace je tak nadmíru jednoduchá. Navíc se instaluje vždy jedna jednotka do místnosti, v případě větších prostor více, a ovládání je pro každou jednotlivou jednotku zvlášť. To je praktické v kuchyni nebo koupelně, kde je vyšší vlhkost vzduchu. Jednotka se skládá z keramického výměníku a reverzního ventilátoru. Ten po určitou dobu vypouští vydýchaný a těžký vzduch ven, po uplynutí časového limitu naopak vhání čerstvý a přefiltrovaný vzduch dovnitř.

Bez zásahů do konstrukce a do všech typů budov

Jak již bylo řečeno, při instalaci nejsou potřeba potrubní rozvody, jednotky se osazují do obvodových zdí nehledě na typ budovy. Může se jednat o pasivní novostavbu, ale také stávající nebo historickou budovu. Taktéž je možné využití těchto jednotek v bytech. Velmi vhodné jsou tyto větrací jednotky také do komerčních, zdravotnických nebo školských budov, jako jsou školy, mateřské školy, jídelny nebo družiny, kde jsou zvýšené nároky na čistý vzduch pro zdraví dětí.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: