01. března 2022
Kategorie: PR Tipy

Jak si nejlépe zvolit konferenční stolek do obývacího pokoje?

Aby se konferenční stolek dal pohodlně používat, musí být perfektně přizpůsobeny vaší rohové sedačce. Na co je potřeba v této situaci nezbytně pamatovat a jak zvolit vhodné rozměry tohoto nábytkového kusu?

Optimální velikost konferenčního stolku

V první řadě je důležité, aby stolek nebyl příliš velký, protože v opačném případě by mohl stěžovat přístup k sedačce a dokonce i pohyb v pokoji. Neméně důležitá je výška stolní desky. Praxe ukazuje, že by měla být o 3 až 5 centimetrů níže, než je výška sedáků pohovky. Toto umožní pohodlnější přístup ke konferenčnímu stolku a jeho každodenní využívání. A jakým způsobem zvolit délku? Návrháři doporučuji, aby byl konferenční stolek dlouhý 1/2 nebo 1/3 délky pohovky, přičemž měříme pouze sedáky. Díky tomu bude mít stolek odpovídající proporce.

Vhodný tvar konferenčního stolku

Další kritériem, které je třeba vzít v potaz, je tvar konferenčního stolku, který by měl ladit s ostatním zařízením interiéru. Pokud v místnosti převládají ostré hrany, osvědčí se vám lépe stolek ve tvaru čtverce, obdélníku nebo dokonce mnohoúhelníku. Když však v obývacím pokoji převládají měkké linie, je nejlepší zvolit kulatý konferenční stolek. Je samozřejmé možné také pohrát si s tvary a formou a spojit v jedné místnosti nábytkové kusy, které na první pohled spolu neladí. Vyžaduje to však velmi dobrý vizuální odhad a zkušenosti s navrhováním interiérů.

Konferenční stolek do místnosti s podlahovým topením

Při volbě je třeba zohlednit praktickou stránku. V místnostech s podlahovým topením se osvědčilo kupříkladu použití nábytku s tenkými, vysokými nohami, který nechává prostor podlahy více odkrytý a tím umožňuje lepší proudění teplého vzduchu. Vyplatí se tedy, aby také konferenční stolek splňoval toto kritérium a stál na vyšších nohách, místo posazení celou plochou na podlaze.

Je zřejmé, že si při volbě malých konferenčních stolků musíme všímat několika skutečně důležitých věcí – nejenom jejich stylu a materiálu, ale také velikosti a tvaru. Na štěstí nabídka nábytku tohoto typu je skutečně velká, což usnadní rozhodování o nákupu.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: