19. prosince 2019
Kategorie: PR Tipy

Jak si zařídit kuchyni, aby se vám v ní prakticky a pohodlně vařilo?

Dnešním trendům vévodí jednoduchost a rychlost. A to samé platí také v kuchyni, nejenom při přípravě jídla, ale také při jejím samotném zařizování. Pokud tedy stojíte před otázkou, jak nejlépe vybavit svoji novou kuchyni, nebo se jen rozhodujete o tom, že byste potřebovali změnu, inspirujte se našimi radami.

Tři základní zóny

Pro co největší praktičnost byste měli svou kuchyni rozdělit do tří zón:

  • Zóna vaření – do této zóny patří trouba, sporák a pracovní plocha.
  • Zóna skladování potravin – sem patří lednička, mrazák a spižírna.
  • Zóna mytí – zde je umístěna myčka, sporák a okolí.

Tyto zóny by na sebe měly plynule navazovat, abyste předešli zběsilému pobíhání po kuchyni. Nezapomeňte udržovat mezi těmito zónami prostor alespoň 30 centimetrů pracovní plochy. Co se týče samotného vybavení jídelny, přizpůsobte ho stylu vaší kuchyňské linky. Nábytek Elegance nabízí spoustu výhodných kousků.

Jak umístit nábytek?

Pokud máte to štěstí, a hlavně prostor pro samostatnou kuchyň i jídelnu, máte spoustu možností, jak celý tento pokoj zařídit. Nicméně levné jídelní sety jsou základním vybavením. Měly by být umístěny vždy ve středu jídelny. Pokud máte kuchyni s jídelnou spojenou, umístěte tento set co nejdál od sporáku, abyste minimalizovali tak nebezpečí poničení jeho povrchu prskajícím olejem.

Buďte kreativní

Pokud si nevyberete celý jídelní set, klidně si vyberte jídelní stůl a židle zvlášť. Pokud narazíte na kousky, které k sobě ladí, bude to super, nicméně dnes je v módě kreativita, a proto není nezvyklé, že stůl má univerzální vzhled, ale jídelní židle jsou pastelové, a hrají všemi barvami. Fantazii se přeci meze nekladou – a rozhodně ani v kuchyni ne!

A jak si svou novou kuchyň vybavíte vy? Budete se držet klasiky, nebo se necháte unést kreativitou?

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: