13. dubna 2019
Kategorie: PR Tipy

Jak udělat z obyčejné tabule interaktivní? Odpověď je: eBeam

Dobře víte, že interaktivní tabule vykouzlí z jakéhokoliv výkladu vizuální zážitek, který se posluchačům vryje do paměti. Jenže učíte každou hodinu v jiné třídě nebo přednášíte na konferencích v různých městech a tabuli do tašky nepřibalíte. Nebo ano? Systém eBeam umí proměnit v interaktivní tabuli jakoukoliv zeď a sám se přitom pohodlně vejde do většího pouzdra na tužky.

Interaktivní tabule je šikovná pomocnice, jejíhož talentu zatraktivnit a zefektivnit výklad na jakékoliv téma rádi využívají učitelé na základních i středních školách, lektoři v jazykovkách, pedagogové na univerzitách i přednášející na seminářích, zasedáních a odborných konferencích. Bohužel klasická interaktivní tabule má jednu velkou nevýhodu, a sice svou velikost. Nepohnete s ní, natož abyste ji přestěhovali do jiné místnosti.

Plánujete-li pro posluchače přednášku s pomocí interaktivní tabule, dosud nezbývalo než se smířit s faktem, že vy jste Mohamed putující k hoře, tedy do místnosti, kde je tabule instalována. Systém eBeam však představuje pravý opak, ochotně vás doprovodí, kamkoliv potřebujete, na opačný konec města, republiky nebo světa. Cestovat a pracovat s ním je snadné (zvlášť zvolíte-li nejmodernější bezdrátovou verzi eBeam edge + Wireless). Proč?

1) Uložíte ho do kabelky či aktovky

Interaktivní zařízení eBeam se skládá z přijímače a interaktivního pera, přičemž přijímač se snadno vejde do kapsy a interaktivní pero je k nerozeznání od běžného fixu. Kromě základního setu potřebujete už jen notebook (případně počítač) a jako zdroj obrazu pak obyčejný dataprojektor.

2) Volnou plochu najdete kdekoliv

Se systémem eBeam vybudujete interaktivní plochu o úhlopříčce až 312 centimetrů. Přitom ji vytvoříte prakticky kdekoliv, postačí k tomu jakákoliv volná plocha: může to být klasická nebo magnetická tabule či deska (klidně i skleněná). Není-li k dispozici, pak s pomocí speciálního držáku stejně dobře poslouží běžný LCD displej (klidně staršího data), monitor nebo plazmová obrazovka. Nemusíte se obávat poškození citlivého povrchu, protože interaktivní pero má měkký hrot.

3) Systém eBeam nainstalujete snadno a rychle

Na tabuli nebo flipchart připevníte přijímač s pomocí zabudovaných magnetů, v případě jiných povrchů pomohou speciální přísavky nebo oboustranná lepicí páska. Jste-li praváci, ideální je umístit přijímač do levého horního rohu tabule, pro leváky je vhodnější naopak pravý horní roh, protože pak se při práci s eBeamem nedostane vaše ruka mezi pero a přijímač.

4) Seřídíte ho za pár minut

Aby systém mohl přesně pracovat a zobrazovaný text nebo objekt na místě, kam jste ho perem napsali, je třeba na začátku důsledně kliknout na všechny zobrazené křížky. Poté se na ploše se objeví panel nástrojů ve tvaru kolečka a můžete začít pracovat. Klidně i patnáct hodin, protože taková je maximální doba použití pera, které se nabíjí tři hodiny. Pokud přijímač při příštím použití nikam nestěhujete a nehýbete s ním, stačí seřídit při prvním použití. Jinak musíte postup zopakovat, ale netrvá to déle než pár minut.

5) Vytvořit prezentaci je hračka

Důmyslný, a přitom jednoduchý software eBeam interact zpřístupňuje obsah v reálném čase studentům, kolegů nebo posluchačům, kteří se nemohou vaší prezentaci osobně zúčastnit, a následně ho umí uložit jako video nebo exportovat do konkrétního formátu.

Co se týče samotné tvorby výukového obsahu či prezentace, jistě oceníte interaktivní aplikaci Scrapbook. Ta je samostatnou součástí jmenovaného softwaru a lze v ní pracovat i bez připojeného přijímače. Podporuje všechny běžné grafické formáty a dovoluje tedy vkládat do souboru nejrůznější textové obsahy, obrázky, ilustrace, zvuky, animace a pozadí. Hotovou prezentaci můžete uložit v různých formátech, ať už jde o formát aplikace eBeam (přípona *ESB), soubor PDF, grafické soubory BMP, JPG nebo TIFF či hotovou HTML stránku pro prezentaci na webu. Velmi oblíbeným formátem je PowerPoint (PPT), který je pevnou součástí eBeam interakt, stejně jako i ostatní programy MS Office, tedy Word a Excel.

Ebeam je skvělé řešení pro všechny, kteří chtějí dělat svoje prezentace zajímavé a interaktivní. Doporučujeme ho všem vyučujícím, lektorům, ale také koučům a všem, kdo pracují s lidmi. Pokud vás systém zaujal, není problém se domluvit třeba i na osobním vyzkoušení, při kterém vám ho odborníci rádi předvedou.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: