29. listopadu 2023
Kategorie: PR Tipy

Jak vybrat ideální materiál pro vaši kuchyňskou linku na míru

Plánujete stavět dům či rekonstruovat ten stávající? Než se do všeho pustíte, popřemýšlejte nad všemi místnostmi. Vyšší míru pozornosti věnujte kuchyňské lince, kterou budou užívat všichni členové rodiny. Při plánování nové kuchyňské linky je klíčové správně vybrat materiál. Inspirujte se našimi nápady pro správnou konfiguraci kuchyně!

Materiál kuchyně neboli základní kámen kuchyňské linky

Při rozhodování o materiálu vaší kuchyňské linky musíte brát v úvahu nejen estetiku, ale i praktičnost. Dřevo je klasickým a teplým materiálem, zatímco nerezová ocel dodává moderní vzhled a je odolná vůči vlhkosti a teplu. Pro moderní minimalismus je skvělou volbou laminát, který je snadno udržovatelný a cenově dostupný.

Pracovní deska kuchyně je nejen o vzhledu, ale i o funkčnosti

Pracovní deska kuchyně je část nejvíce vystavená každodennímu opotřebení. Proto zvolte takovou pracovní desku, která je vyrobena z odolného materiálu, jako je kvarcit (přírodní kámen), který kombinuje estetiku s odolností. Dekton nabízí nádherný vzhled spojený s vysokou odolností vůči teplu a poškrábání, zatímco dřevěné desky poskytují přírodní a teplý vzhled. U dřevěného materiálu v kuchyni však musíte počítat s tím, že vyžaduje důkladnou údržbu, aby deska vydržela dlouho.

Materiál kuchyňských dvířek nepodceňujte z estetického i praktického pohledu

Dvířka kuchyně nejen chrání obsah skříněk, ale také vytvářejí celkový vizuální dojem. Lakované dřevo vypadá elegantně a moderně, zatímco skleněná dvířka mohou otevřít prostor a zvýraznit design. Pokud hledáte a preferujete trvanlivost, jsou pro vaši kuchyňskou linku vhodná dvířka z MDF nebo překližky s laminátovým povrchem. Uzavíratelné skříňky v kuchyni není radno podcenit. Je důležité, abyste měli dostatek prostoru pro vybavení kuchyně – talíře, skleničky, misky, ale také místo na potraviny nebo čaje.

Jak vybrat materiál za kuchyňskou linku

Celkový výběr materiálu pro kuchyňskou linku závisí na vašich preferencích a potřebách. Pokud preferujete tradiční vzhled, kombinujte dřevo s kamennými detaily. Do moderních kuchyní můžete využít nerezovou ocel nebo laminát. Důležité je zohlednit i praktičnost a údržbu, aby byla kuchyně nejen krásná, ale i funkční. Na zeď za kuchyňskou linku se nejčastěji umisťují dlaždičky, které jsou jednoduché na údržbu, nebo speciální betonová stěrka, která kuchyň zmoderní.

Nechte si nedesignovat kuchyň na míru

Investice do kuchyně na míru znamená, že každý detail bude přizpůsoben vašim potřebám. Navržená kuchyňská linka umožňuje volbu nejen materiálů, ale i uspořádání skříněk, úložných prostor a spotřebičů. Tímto způsobem získáte kuchyň, která není jen krásná, ale především efektivní. Díky návrhům z kuchyňských studií a s jejich profesionálním přístupem bude mít vaše kuchyně jedinečný rozměr.

Zdroj/foto: Gabon.cz

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: