01. června 2022
Kategorie: PR Tipy

Jak využít starý chytrý telefon?

Naše telefony jsou rok od roku výkonnější, přičemž platí, že i starší mobilní zařízení mají dostatek výkonu na většinu běžných úkolů, ačkoli si to neuvědomujeme. Pojďme se podívat níže na několik tipů, jak můžete využít vašeho starého mobilu. Určitě mu najdeme lepší využití, než „lapač prachu“!

Využijte chytrý telefon jako GPS lokátor

Starý chytrý telefon můžete využít i jako GPS lokátor. Vše, co k tomu potřebujete, je SIM karta s aktivním internetem. Nepotřebujete mít předplacené desítky GB dat, stačí vám bohatě stovky MB. Následně je třeba v telefonu aktivovat službu Najít telefon a následně můžete přes internet aktivně sledovat, kde se nachází váš chytrý telefon. Funkci například oceníte v případě, že jede s autem do neznámého prostředí a chtěli byste mít jistotu, že budete mít neustále přehled o tom, kde se nachází. Docela dobrý nápad, co řeknete?

Použijte telefon jako webkameru

Možná jste to netušili, ale váš telefon můžete využít také jako webkameru. Postačí vám k tomu vhodná aplikace, jako je DroidCam Webcam. Následně jak si ji stáhnete a nahrajete do počítače rovněž software, ke kterému se dostanete přes aplikaci, tak budete moci využívat váš telefon jako přenosný webkameru.

Ovladač od chytré domácnosti

V domácnostech mnozí z nás mají chytré televizory, automatické vysavače a podobně. Věděli jste, že tato zařízení můžete ovládat pomoci chytrého telefonu a jedné aplikace? Poslouží vám k tomu aplikace Google Home. Jedná se o neocenitelný nástroj, pokud máte v domácnosti více druhů chytrých zařízení, na jejichž ovládání vám postačí jedna aplikace.

Využijte chytrý telefon jako multimediální centrum

Mnozí z nás ani neumí, ale staré telefony lze využít i jako jakési multimediální centra pro domácnost. Už dávno jsou pryč časy, kdy jsme museli mít velkou věž s miliony tlačítek, jejímž prostřednictvím jsme si pouštěli hudbu. Postačí nám chytrý telefon a Bluetooth reproduktor. Mimo jiné ze smartphonu umíme udělat pomocí VPN služeb i router, který pokud propojíme s chytrým televizorem, tak můžeme přistupovat k zahraničním službám. V tomto článku se dočtete více o tom, co je to VPN.

AI technologie, či chytré funkce

Rovněž můžeme zapojit i naši kreativitu. Například, pomoci fotoaparátu můžeme vytvořit zajímavé snímky či portréty. V případě, že se chystáte někomu na oslavu narozenin, tak můžete vytvořit přání k narozeninám, které oslavence potěší. Jak ale na to? Zapněte si fotoaparát a poté funkci dlouhé expozice. Následně druhým telefon s bleskem napište do vzduchu vzkaz pro oslavenci a snímejte obraz s kamerou telefonu. Potom vytvoříte světelný text, který bude svítit jako neony. Alternativním řešením, jak můžete někoho potěšit, je pořídit mu veselé tričko s potiskem.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: