29. února 2024
Kategorie: PR Tipy

Jaké jsou účinky lymfatické masáže?

Lymfatická masáž je procedura, jejímž úkolem je stimulovat lymfatický systém. Podstoupení této masáže má mnoho pozitivních zdravotních dopadů. Podívali jsme se na ty hlavní.

Podpora pro imunitní systém

Lymfatická masáž pomáhá v těle rozproudit lymfu. Mnoho lidí, zejména ti se sedavým způsobem života, má v těle nedostatečný oběh této tekutiny. V lymfatických uzlinách i celém lymfatickém systému přitom proudí mnoho živin a bílých krvinek. Tím, že lymfu v těle s pomocí masáže rozproudíte, tedy uděláte hodně pro svou imunitu. Bílé krvinky se dostanou, kam mají, a pomohou nastartovat vaši obranyschopnost. Máte-li tedy potíže se sníženou imunitou, pravidelné lymfatické masáže (kromě dalších změn ve vašem životě) mohou být skvělou volbou.

Odstranění otoků

Lymfatická masáž může pomoci zmírnit otoky. Ať už je to tím, že oběh lymfy ve vašem těle kvůli nedostatku pohybu stagnuje, nebo máte oteklé nohy a ruce po chirurgickém zákroku, masáž může pomoci lymfatický systém ve vašem těle rozproudit, čímž se tekutina přestane hromadit v končetinách. Díky masážím tak mohou otoky ustoupit a vy se budete cítit mnohem lépe.

Detoxikace organismu

Kromě mnoha jiných funkcí pomáhá lymfatický systém z vašeho těla odvádět škodlivé látky. Jenže protože lymfa při nedostatku pohybu v těle neproudí, mohou se tyto látky v těle hromadit. Když s pomocí lymfatické masáže systém rozproudíte, toxické látky se konečně dostanou z těla ven. Nejenže tak jde o skvělou prevenci rozvoje mnoha nemocí, ale můžete se cítit po fyzické i psychické stránce mnohem lépe.

Zlepšení kvality kůže

Zrychlení cirkulace lymfy v těle má pozitivní dopady na kvalitu naší kůže. Mimo jiné může dojít ke zlepšení, pokud vás trápí celulitida. V tomto případě je sice benefit pouze estetický, jestli ale napomůže vašemu sebevědomí a psychické pohodě, jednoznačně jde o benefit, který stojí za to.

Zrelaxujete se

Lymfatická masáž je velice příjemná a uvolňující. Rozhodně nejde o bolestivou a agresivní praktiku. Proto si každou lymfatickou masáž skutečně užijete. Na několik desítek minut se uvolníte, odhodíte stres stranou a budete odcházet s úsměvem na rtech. Potřebujete-li tedy trochu vypnout a dát se do pohody, objednejte se na lymfatickou masáž a udělejte něco pro své tělo i duši.

Rozproudění lymfy v těle vám společně s dobrým duševním rozpoložením dodá spoustu energie a vy tak kromě uvolnění v dalších dnech pocítíte také dobíjecí efekt procedury. Je ale potřeba dodat, že absolvujete-li lymfatickou masáž poprvé (nebo po dlouhé pauze), tento efekt se ještě dostavit nemusí. Tělo totiž může unavit vyplavení toxinů z uzlin. Proto doporučujeme masáže v pravidelných intervalech opakovat.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: