25. července 2023
Kategorie: PR Tipy

Jaký nábytek na zahradu? Zvažte ratanový!

Zahradní nábytek by měl nejenže dobře vypadat, ale také dobře odolávat klimatologickým vlivům, tedy sněhu, dešti, slunečnímu záření i větru. Na výbornou tyto požadavky splňuje nábytek z umělého ratanu.

V první řadě si pojďme objasnit pojmy. Nezaměňujte přírodní ratan s tím umělý. Jedná se o dva odlišné pojmy. Oba materiály, i přesto, že si napohled jsou podobné, spolu nemají moc společného. Zatímco ratan je čistě přírodní materiál, umělý ratan nikoliv.

Přírodní versus umělý ratan

Z čistě praktického hlediska je přírodní ratanový nábytek v podstatě určen pouze do interiéru, popřípadě pod altán či zastřešenou pergolu. Déšť, sníh a přímé sluneční záření ho mohou nenávratně poškodit. Ne však odolný nábytek z umělého ratanu, na který může pršet, sněžit, a v podstatě zůstane nedotčený. Proto se nábytek z umělého ratanu mezi uživateli těší velké oblibě.

Je lehký a skvěle vypadá

Zdaleka však nejde jen o jeho odolnost. Zahradní nábytek z umělého ratanu je také velmi lehký. Ratanové křeslo bez problémů zvedne i malé dítě. A v neposlední řadě tento nábytek skvěle vypadá. Na terase se vyjímá doslova jako šperk. Jaké existují možnosti?

Luxusní ratanové sety

Na trhu najdete ratanová křesla, židle, lehátka, pohodlné sedací soupravy, sofa i ucelené ratanové sety. Disponujete-li dostatečným prostorem, doporučujeme investovat do nesmírně pohodlné multifunkční zahradní sofa kulatého tvaru. To je navíc vybavené i praktickým zastřešením, které vás ochladí před poledním žárem. Výhodou tohoto modelu je, že až vám doslouží v exteriéru, budete ho moci používat v interiéru, kde plně nahradí luxusní sedačku.

Péče o ratanový nábytek

Další výhodou nábytku z umělého ratanu jsou jeho nízké nároky na údržbu. Umělý ratan v podstatě postačí pouze udržovat v čistotě. Když se zašpiní, otřete ho hadříkem namočeným ve vlažné vodě, popřípadě z něj vysavačem vysajte prach. A bude-li silně znečištěný, můžete na jeho očistu použít jemný saponát.

Zdroj/foto: https://www.avenberg.cz

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: