29. dubna 2022
Kategorie: PR Tipy

Jakými trendy žijí domácnosti v roce 2022?

O nadcházejících trendech v oblasti bydlení sice většinou informujeme v předstihu, ale opakování je matka moudrosti. Pokud jste si navíc letos našli trochu času na zvelebení svého doma až nyní, bude se vám repete inspirativních tipů hodit o to víc. Hned v úvodu můžeme nastínit, že se do čela prodraly udržitelné materiály.

Retro a vintage

Prostor pro trochu sentimentu? V interiéru je ho víc než dost. A pakliže si potrpíte na přítomnost starších kousků (anebo zbrusu nových, které na minulé éry pouze odkazují), zahřeje vás u srdce fakt, že se letos opět dostaly na výsluní styly jako vintage a retro. Stěžejními vlastnostmi jsou osobitost a příběh, přičemž hlavní slovo mají kousky ze 70. a 80. let. Co se týče vzorů, daří se proužkům, puntíkům a květinám.

Zelená i zeleň

Podle Pantone je sice barvou roku 2022 fialová barva s poetickým názvem Veri Peri (mj. inspirovaná květem rostlinky zvané barvínek), v interiérech však přesto převládá zelená. Jejím prostřednictvím se snažíme vyhradit deficit přírody, který se dostavil v souvislosti s pandemií koronaviru. Ruku v ruce se zelenými odstíny jsou nyní žádoucí i pokojové rostliny. Pokud jsme je v minulých letech zanedbávali, nyní si jejich přítomnost hýčkáme o to víc.

Korková mánie

Přírodní suroviny „táhnou“ a kromě těch notorický známých, jako jsou dřevo a bavlna, je nyní enormní zájem o korek ve všech jeho podobách. Kromě toho, že se korková izolace používá jako základ vhodný pro všechny typy plovoucích podlah, nachází využití i jako samostatná podlahová krytina či obklad stěny. Vynikající zvukový izolant, který je příjemný na dotek, je vítaný i v domácnostech alergiků.

Pokud jste se do korku zamilovali, ale nedaří se vám ho sehnat za dobrou cenu, obraťte se na levné pražské stavebniny. Zavedené stavebniny Praha HAMAX vás potěší i profesionalitou a odborností kvalifikovaného personálu.

Propojování místností

S bouracím kladivem jeden dokáže hotové divy. Multifunkční charakter prostoru patří mezi nejvýraznější trendy, takže jestli si již delší dobu pohráváte s myšlenou na propojení obývacího pokoje a kuchyně, případně obýváku a ložnice, měli byste svůj záměr realizovat právě letos.

Prostorově velkorysé místnosti můžete rozdělit na menší sekce pomocí sádrokartonových desek či skleněných zástěn. A nezapomeňte ani na jednotnou designovou koncepci, jinak by výsledek působil slušně řečeno rozpačitě.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: