03. února 2022
Kategorie: PR Tipy

Mobilní nábytek? Jistá volba pro nejisté prostory

Rozvržení prostor v domě, dílně nebo garáži se snažíme plánovat už od samotné výstavby. Kolik metrů čtverečních navíc? Nevznikne zbytečně prázdná plocha, pro kterou nenajdeme uplatnění? Sami velmi brzy poznáte, že poslední zmíněná otázka je velmi úsměvná a volného prostoru navíc není nikdy dost. Co ale dělat, když máme plochu jasně danou?

Plánujte!

Nemáte ještě prostor a teprve plánujete? Ideální! Nejste omezováni a v rámci rozpočtu na výstavbu dílny, garáže nebo zahradního domku s pracovním koutkem se můžete realizovat. Jak na to? Udělejte si seznam věcí, které by zde měly být uloženy. Nepřemýšlejte však pouze nad zahradním náčiním a přístroji samotnými. Tento “výkonný” základ musíte rozšířit o vybavení dílny jako jsou skříně, police nebo regály a s těmi je nutné počítat do objemu, který zabírají, mnohem více. Nezapomínejte ani na zimní/letní přezutí nebo jízdní kola. Začíná to přibývat, že? A také by neměla chybět nějaká ta volná plocha, abyste pohodlně mohli vyjet se sekačkou, složit pytle s rašelinou či hnojivem na sezonu nebo se zvládnout probrat nářadím a mít možnost se u toho alespoň trochu otočit a pohybovat. Vytvořte si proto jednoduchý nákres, kde všechny tyto oblasti zanesete a ideálně i vyměříte. Ušetříte si pozdější nemilá překvapení.

Stávající prostory

Pokud máte místnost, garáž či dílnu již velikostně danou a nechce se vám přestavovat, zvolte takové vybavení, které vás nebude do budoucna omezovat. V tomto vám dobře poslouží mobilní nábytek, který je do takových prostor ideálním pomocníkem. Proč právě ten? Místnost nafukovací není a nebude, to je pravda. Ale pokud hned na začátku zastavíte většinu plochy “napevno”, změny budou náročnější. Přitom právě mobilní nábytek může být stejně bytelným, ale zároveň v případě potřeby dokáže rychle uvolnit místo a přizpůsobit se novým podmínkám. Výhod je více. Například v garáži se kutilové rádi pouštějí do oprav svých ocelových ořů. Už jen při výměně pneumatik oceníme vše po ruce, ale zároveň zachované v pořádku a nikoliv rozházené po celé zemi. Pojízdný box na nářadí si můžete přitáhnout tam, kam právě v daný okamžik potřebujete a mít tak kdykoliv prodlouženou ruku s veškerým vybavením.

Ať už velké pojízdné skříně se zásuvkovým systémem, nebo malé pojízdné boxy, mobilní nábytek se vyplatí. Navíc v případě kovové varianty máte bytelné vybavení i do namáhaného prostoru dílny. Zkrátka, v pojízdném nábytku najdete dnes již kvalitního a plnohodnotného parťáka pro své tvoření, který se novým podmínkám a narůstajícímu počtu dalšího vybavení v malém prostoru vždy jednoduše přizpůsobí.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: