31. března 2020
Kategorie: PR Tipy

Nastává vhodná chvíle udělat si doma pořádek. Jak na to?

Vzhledem k tomu, že mnozí z vás nyní doma tráví daleko více času kvůli aktuální situaci v Česku, protože je vyhlášený nouzový stav, nastává ideální chvíle využít domácích chvilek k úklidu. V jeho rámci si ve věcích konečně uděláte pořádek.

Proč právě teď?

Pakliže máte volno, případně využíváte home office, neztrácíte čas cestami do práce a zpět. Už jen tím ušetříte desítky minut, možná i několik hodin. A proč je nevyužít právě k tomu, abyste si doma udělali pořádek, že?

Mít doma uklizeno je v době, kdy v bytě celá rodina tráví většinu dne, velmi důležité i z hlediska hygieny. Navíc máte jedinečnou šanci, jak se zbavit přebytečných věcí, které uskladníte, případně je vyhodíte. Dají se rovněž prodat přes internet někomu, kdo je třeba zrovna potřebuje.

Co použít k uskladnění nepoužívaného harampádí?

Pro úschovu věcí se vám jistě budou hodit úložné krabice. Postačí jednoduché papírové a kartonové varianty, pokud je uložíte na suché místo s minimální vlhkostí, tedy ideálně někam do skříně. Kartonové krabice se dají využít kupříkladu k uskladnění nepotřebných tiskovin, faktur a dalších dokumentů. Stejně tak si do nich děti mohou dát hračky, schováte do nich staré knihy či různé maličkosti, jež už vám doma spíše zabírají místo. Možná budete překvapeni, kolik prostoru se vám rázem uvolní.

Pro menší předměty při jarním úklidu používejte rovněž zip sáčky a obálky. Do nich uložíte šperky či předměty, kterým vadí přílišná vlhkost a ničí se při kontaktu s prachem. Kvalitní zip sáčky dokážou ochránit před prachovými částicemi natolik, že i po letech, kdy je otevřete, bude uložený předmět v pořádku bez viditelnějších vad.

Zapojte celou rodinu

Využít nouzového stavu k důkladnému jarnímu úklidu je skvělým nápadem. Každá dobrá hospodyňka tuto možnost jedině uvítá. Nebojte se do práce zapojit i zbytek rodiny, alespoň se nikdo nebude nudit a celé krizové období překonáte s patřičnou grácií a zdravým rozumem.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: