26. ledna 2019
Kategorie: PR Tipy

Několik tipů pro cestování do Ruské federace

Do Ruské federace cestuje v současnosti stále více a více českých občanů. Jedná se o turisty, kteří obdivují dosud neznámé historické a přírodní krásy Ruska. A že je skutečně na co se dívat! S ruskými společnostmi potom obchoduje i celá řada českých firem, takže mnoho cest do této země bývá za pracovními účely. Cestování do Ruské federace ovšem podléhá jistým pravidlům, při jejichž nedodržení hrozí značné komplikace a nepříjemnosti.

Získání víza do Ruska není jednoduché!

K cestě do Ruské federace je nezbytné ruské vízum, o které může zájemce žádat jen na ruském velvyslanectví a konzulátech. V žádném případě nelze vízum získat až na hraničním přechodu! Současně se k žádosti o vízum přikládá také voucher ruské cestovní kanceláře nebo pozvání k návštěvě Ruské federace, jehož pravost musí být ověřena Ústřední migrační službou Ministerstva vnitra RF nebo Ministerstvem zahraničních věcí RF. Mezi další nezbytné náležitosti patří i fotografie, cestovní pas nebo jiný cestovní doklad a cestovní zdravotní pojištění. U cestovních dokladů je nutné zkontrolovat jejich platnost, která musí být minimálně o půl roku delší než datum návratu z Ruska. Lidé, kteří se chystají i do dalších zemí Společenství nezávislých států, musí vlastnit i mnohonásobné vízum, protože jinak by nebyli vpuštěni zpět na území Ruska.

Migrační kartu je třeba pečlivě hlídat!

Vízum má podobu štítku vlepeného do pasu. Při pasové kontrole je pas opatřen razítkem, na němž je datum příjezdu do Ruska. Povolený počet dní strávených v této zemi není možné překročit. Přijíždějící rovněž obdrží migrační kartu, kterou musí mít u sebe po celou dobu pobytu. V případě její ztráty je třeba nechat si vystavit její kopii na úřadu Ústřední migrační služby Ministerstva vnitra RF.

Z výše řečeného je zřejmé, že získání víza do Ruské federace představuje poměrně komplikovaný proces, v němž není místo pro chyby. Proto je lepší nechat si vízum kompletně vyřídit u spolehlivé vízové agentury.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: