27. září 2021
Kategorie: PR Tipy

Nevíte, jaká osuška je nejměkčí? My ano!

Sháníte opravdu kvalitní ručníky a osušky? Jemné, savé a hebké? Pokud ano, tak svou pozornost primárně zaměřte na materiál a jeho gramáž. Ta by u kvalitních osušek neměla být nižší než 450 g/m².

Pod pojmem koupelnový textil rozumíme především ručníky, osušky, župany, žínky a koupelnové předložky. Protože se jedná o textilie, které přicházejí do přímého styku s pokožkou, je materiál při jejich výběru mnohem důležitější než při výběru jiných textilií do domácnosti, jako jsou záclony a ubrusy. Proto se na něj v tomto článku zaměříme.

Bavlna, mikrobavlna a bambus

Velmi kvalitní jsou froté ručníky a osušky ze stoprocentní bavlny. Ještě kvalitnější ovšem je koupelnový textil z mikrobavlny, který navíc často bývá opatřen antibakteriální úpravou. Jde-li vám primárně o ni, sháníte-li například ručník pro alergika, doporučujeme vám určitě bambusový.

Jaký župan?

Materiál je důležitý i při výběru županu. Ten může být krátký, dlouhý, hřejivý či chladivý. Každá sezona si v podstatě říká o jiný. Letní o krátký chladivý hedvábný či saténový, ta zimní o hřejivý s kapucí a z lehkého froté. Příjemné ovšem jsou také župany z česané bavlny. Máte doma saunu? V tom případě si pořiďte župan ze lnu. Dobře odvádí vlhkost a podporuje správnou termoregulaci. Správnou volbou ovšem je také župan z měkké bavlny s vaflovým vzorem, který najdete ve většině wellness hotelů.

Jakou žínku?

Materiál nepodceňujte ani při výběru mycí žínky. Ta musí být jemná, dobře savá a v ideálním případě s dobrými antibakteriálními a protiplísňovými vlastnostmi. Tyto požadavky na výbornou splňuje bavlna v kombinaci s bambusovou viskózou, tedy kvalitní froté žínka.

Jakou koupelnovou předložku?

Nepodceňujte ani výběr koupelnové předložky. Její hlavní funkce je termoizolační. Po došlápnutí na chladné dlaždice, s nimiž se setkáváme ve většině koupelen, kvalitní koupelnová předložka eliminuje pocit chladu.

Bezpečí na prvním místě

V koupelně myslete i na bezpečí. Ujistěte se proto, že žádný elektrospotřebič, ať již se jedná o fén, kulmu na vlasy či elektrický holicí strojek, nepřijde do styku s vodou. Časté ovšem bývají i úrazy způsobené uklouznutím na mokrém povrchu. Proto by vaší pozornosti neměly uniknout ani sprchové závěsy, které zase zamezují koupelnovým potopám.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: