13. prosince 2023
Kategorie: PR Tipy

Ochránit přívěsný vozík před nepřízní počasí vám spolehlivě pomůže krycí plachta

Přívěsný vozík za auto může být vaším neocenitelným pomocníkem. Třeba když potřebujete převést gril nebo zahradní nábytek na chalupu, když chcete přepravit stavební materiál anebo zkrátka cokoliv, co by se vám do kufru běžného auta nevešlo. Stejně jako auto i přívěsný vozík ale potřebuje pravidelnou údržbu a péči, aby vám sloužil co nejdéle. I proto byste neměli zapomínat svůj přívěsný vozík dostatečně chránit, k čemuž vám skvěle poslouží například krycí plachta. Jak na její výběr a instalaci?

I váš přívěsný vozík potřebuje péči

Přívěsný vozík představuje nemalou investici a každý majitel tak určitě ocení, když mu vozík bude bezpečně a spolehlivě sloužit dlouhé roky. Pravidelné kontroly a údržba tak nejen zvyšují bezpečnost, ale také prodlužují životnost vozíku.

Základem jakékoli péče o přívěsný vozík je samozřejmě udržování jeho perfektního technického stavu. Pravidelně tedy kontrolujte stav pneumatik, včetně tlaku vzduchu. Nezapomínejte také promazávat ložiska kol i další pohyblivé části. Dbejte rovněž na funkčnost parkovací brzdy či pojistek nákladu. Neméně důležité je zkontrolovat elektroinstalaci, především funkčnost světel. A samozřejmě vůz pravidelně pečlivě umývejte, abyste předešli jeho předčasné korozi.

Podcenit byste ale také neměli spolehlivou ochranu proti nepříznivým vnějším vlivům, a to především v případech, kdy nemáte pro vozík přístřešek či trvalé kryté a suché místo, kde byste jej mohli v době jeho nepoužívání odstavit. Právě v takových situací ale skvěle poslouží kvalitní krycí plachta, která vozík v zaparkovaném stavu ochrání před deštěm, kroupami, sněhem i slunečním zářením, které by jinak mohly vést k mechanickému poškození i korozi materiálů.

Výběr vhodné krycí plachty na vozík

Při výběru konkrétního typu plachty se vždy především pečlivě řiďte reálnými rozměry svého přívěsného vozíku, aby na něm plachta dobře seděla a celý ho zakryla. Pokud si nevyberte některou ze standardních velikostí, můžete si na vozík nechat vyrobit plachtu na míru a mít tak jistotu, že na něj padne jako ulitá.

Důležitý je také materiál samotné plachty. Vhodnou volbou jsou plachty z pevného polyetylenu, které jsou odolné proti vodě, UV záření a mechanickému poškození. Zároveň dbejte na precizní zpracování všech okrajů, ideálně vyberte plachtu se zesílenými okraji.

TIP: Krycí plachta na přívěsný vozík se vám nebude hodit pouze na jeho ochranu, když zrovna stojí zaparkovaný. Vhod vám přijde i při používání vozíku, například při přepravě sypkých či jiných nestabilních materiálů, které je lepší při samotném převozu plachtou zakrýt a tím zabezpečit.

Jak správně instalovat krycí plachtu na vozík

Aby krycí plachta přívěsnému vozíku poskytovala maximální ochranu, dejte si záležet na její správné instalaci. Plachty mají většinou po obvodu pevná oka pro snadní upevnění například pomocí kotevních popruhů či gumicuků. Ujistěte se, že je plachta rovnoměrně napnuta a pevně připevněna, aby tak odolala například silnému větru.

Výběrem správné krycí plachty na přívěsný vozík zajistíte jeho ochranu a ušetříte tak čas i peníze, které byste jinak museli věnovat na opravy a údržbu. Investice do kvalitní plachty se proto rozhodně vyplatí.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: