27. června 2024
Kategorie: PR Tipy

Pojištění majetku? Důležitá ingredience pro klidnější spánek

Dokážete si představit život bez moderních vymožeností, jako jsou například chytrá televize, notebook či špičkově vybavená kuchyň? Veškeré vybavení a příslušenství stojí nemalé peníze a v případě neočekávané události, jako je živelní pohroma, krádež či porucha v podobě prasklého vodovodního potrubí, můžeme přijít o značnou část majetku. A právě v takových chvílích je k nezaplacení kvalitní pojištění majetku. Pomáhá nám zvládnout finanční ztráty a rychle obnovit chod domácnosti.

Navzdory mnoha potenciálním rizikům si spousta lidí myslí, že pojištění majetku představuje další zbytečnou zátěž – a když si ho nesjednají vůbec, tak si pojistí jen to nejnutnější. Takové uvažování však není příliš rozumné, pojištění by mělo sloužit jako komplexní ochrana celého domova a všech věcí, které se v něm nachází.

Takže ať už hledáte pojištění pro větší rodinný dům, menší byt v paneláku či chalupu po rodičích, zohledněte všechna rizika a vyhledejte produkt, který bude odpovídat vašim potřebám.

Obvyklý problém však může spočívat ve velikosti nabídky. Na trhu s pojistnými produkty najdete množství různorodých variant a zorientovat se v nich nemusí být snadné. Proto byste se měli předem seznámit se základními pojmy a zafixovat si, na co se při výběru zaměřit.

Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti?

V prvé řadě byste si měli ujasnit, jaký rozdíl panuje mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti. Na první pohled jde o zaměnitelné produkty, ale ve skutečnosti je podstata obou produktů odlišná.

  • Pojištění nemovitosti se vztahuje na samotnou stavbu, její pevné součásti a zdi. Kryje škody způsobené živly, jako jsou oheň, vichřice či povodeň, ale vhod přijde i v případě útoku vandala nebo krádeže některé ze stavebních součástí.
  • Pojištění domácnosti se naproti tomu zaměřuje na vnitřní vybavení a osobní věci. Do výčtu pojištěných věcí patří nábytek, elektronika, oblečení, šperky a další movité předměty. Pojišťovna vám podá pomocnou ruku v případě krádeže, živelné pohromy, poškození vodou, jakožto i běžných nehod, ke kterým v domácnostech dochází pravidelně.

Nepodceňujte pojistnou částku

Alfou a omegou správně nastavené pojistné smlouvy je adekvátní pojistná částka. Ta by měla odpovídat reálné hodnotě majetku. Pokud ji správně nezvolíte, pak vám v případě pojistné události hrozí tzv. podpojištění. Neznamená to nic jiného, než že vám pojišťovna uhradí pouze poměrnou část škody, a to v poměru pojistné částky k aktuální hodnotě majetku.

Bezpečný domov PLUS: Jednoduché řešení pro komplexní ochranu

Naštěstí jsou tu pojišťovny jako SV Pojišťovna – ta si úskalí podpojištění uvědomuje, a proto nabízí majetkové pojištění s názvem Bezpečný domov PLUS. Pojistná částka se vždy stanoví paušálně – podle m2 obytné plochy pojištěné nemovitosti nebo domácnosti. Jedná se o vskutku komfortní řešení bez zdlouhavého oceňování majetku. A především získáte jistotu, že v případě škody dostanete odpovídající částku a nikoliv jen její poměrnou část.

Kromě standardních pojištění rizik láká Bezpečný domov PLUS na řadu užitečných asistenčních služeb, které se vám budou v případě nouze hodit. Pojištění si můžete sjednat online třeba hned teď.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: