31. července 2022
Kategorie: PR Tipy

Šicí a vyšívací stroje pro šikovné švadlenky

Ruční práce se opět vrací do módy, dnes už to však není kvůli nedostatku zboží, jako tomu bylo za minulého režimu. Lidé to dělají pro radost, ostatně si všimněte, kolik kreativců své výtvory prezentuje na různých trzích, design marketech a jiných akcích tohoto typu. Ručně dělané věci jsou totiž originální a velmi oblíbené. Zkusíte otestovat svoji kreativitu i vy?

Šicí a vyšívací stroje pro originální kousky

Může to být zábava i možnost, jak si něco přivydělat. Jestli se rozhodnete vydělávat si ručně šitými výrobky, pak je třeba je vyrobit v profesionální podobě, aby mohly konkurovat ostatním. Rozhodně si tedy nevystačíte se starým šicím strojem po mamince, ovšem nebojte, že byste museli investovat velké peníze do vymakaného stroje.

I když jsou výrobky tradičních značek producentů šicích strojů dražší při nákupu, ve finále se vám investice vrátí. Kvalitou a servisem, protože k vybranému stroji si budete moct zakoupit komponenty, kterými vlastnosti stroje vylepšíte. A navíc je seženete i po delší době. Proto nekupujte produkty no name značek ze supermarketu, které zde často nemají ani zastoupení a je možné, že značka během pár let z trhu zmizí. Vezměte si, že už jenom patky umí stroj zlepšit různými stehy, a tím se vylepší variabilita šití a vyšívání daného přístroje.

Co je overlock a coverlock?

Ve sféře šicích strojů existuje spousta typů, asi jste narazili na pojmy overlock a coverlock. Overlock je stroj, který umí klasické zapošívací stehy, a ty podpoří pevnost švu. Kousky oblečení budou tak pevnější a i když se nitky ve švu přetrhnou, bude v místě ještě jistící řada zašití. Overlocky zkrátka umí ty klasické zapošívací stehy, díky nimž se prádlo neroztrhne ve švu a oblečení skutečně vypadá, jako by ho šil profesionál. Oblečené je i pružnější a steh upevní nit na svém místě. Pokud totiž sešijete dvě látky klasickým řádkovým stehem, může se posléze látka v místě zdrhovat.

Pružnost overlockového stehu je mnohem lepší. A jak jsme zmínili, šicí stroj dnes navíc může mít řadu přídavných součástek, díky nimž můžete pracovat s mnoha typy stehů a výšivek. Investujte proto do kvality, která vám zajistí výjimečnost. Se speciální patkou můžete šít tzv. neviditelným stehem. I když nit nebude na líci vidět, bude steh pevný. Pak tu máme coverlock, který dělá opravdu pružné stehy, tzv. prádlové.

Vyšívací stroj pro vaši kreativitu

Znáte vyšívací stroje? Dnes už si nemusíte nic předkreslovat, nebudete se trápit složitým dodržováním linií motivu a s inovativními stroji docílíte přesných vzorů a motivů, které stroj vyšije zcela sám a vy se u toho nezapotíte jako s modely po babičkách. Když opět budete mít stroj od společnosti, která se specializuje na toto zboží, máte k dispozici i nabídku komponentů, jimiž můžete stroj vylepšit. Na cizí značku, která nemá takové množství doplňků, totiž nemůžete aplikovat různé přídavné prvky, které ozvláštní vaše výrobky.

I vyšívací stroj nabízí variabilitu. Mohou to být softwary s různými motivy, šablonami, podle nichž se na látku vyšije daný motiv. A víte, co jsou řezací plotry? Ty se používají jako skener, kdy si daný motiv sami nakreslíte, řezací plotr si jej oskenuje, udělá obrys řezací šablony a vy ji poté vyřežete na daný podklad. Není to složité. Nemusíte pracovat ve složitých designových programech a budete mít reálný motiv, který si vymyslíte, vyšitý na látce.

Jaký šicí a vyšívací stroj koupit?

Nevyznáte se mezi značkami šicích strojů? Spoléhejte na tradici, jak jsme zmínili, nekupujte neznámé značky a už vůbec ne v akcích v supermarketech. Spolehněte se na firmu, která má letitou tradici. Znáte například šicí stroje Brother? Jde o společnost, která vyrábí přímo elitní šicí a vyšívací stroje po mnoho desetiletí. Rovněž má bohatou nabídku příslušenství. Klasické šicí stroje od osvědčených značek dnes nejsou kdovíjak drahé, ty nejlevnější vás vyjdou na 3 000 korun, což není vzhledem k výdrži tak hrozné. Vy si tak můžete plnit sny a kreativně tvořit.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: