16. února 2022
Kategorie: PR Tipy

The Artisan představuje nové večerní menu šéfkuchaře Davida Rejhona

The Artisan, restaurace pražského hotelu Marriott, již tento čtvrtek představí nové večerní À la carte menu, které vzniklo pod vedením zkušeného šéfkuchaře Davida Rejhona. Celý koncept restaurace je inspirován chutěmi moderní české kuchyně, která klade důraz na udržitelnost, sezónnost a vlastní výrobu. Součástí nového večerního menu bude také vaření v otevřené kuchyni doplněné o živá vystoupení talentovaných hudebníků.

Hosté The Artisanu mohou každý čtvrteční večer, počínaje 17. únorem, ochutnat speciality nového večerního konceptu restaurace. Chybět nebude ani vaření v otevřené „divadelní“ kuchyni, kde hosté uvidí přípravu své večeře v reálném čase. Těšit se mohou i na interaktivní servis, během kterého se od obsluhy a kuchařů dozvědí více informací o jednotlivých pokrmech a surovinách, které byly k jejich přípravě použity.

Součástí čtvrtečních večerů bude také možnost nahlédnout do zázemí restaurace, kterým hosty provede sám šéfkuchař David Rejhon. Zájemcům přiblíží koncept restaurace a seznámí je i se zajímavým vybavením, které má jeho tým k dispozici, včetně unikátního kultivátoru, ve kterém si pěstují vlastní bylinky, luštěniny a další výhonky, jenž se pak objevují v zajímavých kombinacích v jednotlivých pokrmech.

„Pro hosty jsme si připravili řadu lahodných lokálních jídel, mohou se těšit například na marinovaného kapra na sladko kyselo s domácím citrónovým kefírem a sezónní zeleninou, hovězí tatarák z plemene čestr, výběrová masa a steaky upravené v našem vnitřním Josper grilu a na své si přijdou i vegetariáni, pro které připravíme skvělý grilovaný květák s pěnou z černého kořene a pošírovaným vejcem sous-vide. Nezapomněli jsme samozřejmě ani na sladkou tečku, osobně doporučuji čokoládovou ganache s pečenou hruškou, vlašskými ořechy a slaným karamelem,“ představuje výběr z menu šéfkuchař David Rejhon.

Tým kuchařů restaurace The Artisan vytvořil koncept poctivé a řemeslné kuchyně, která kromě gastronomického zážitku klade také vysoké nároky na udržitelnost, sezónnost a kvalitu surovin. Proto také restaurace spolupracuje s lokálními farmáři a dodavateli, které dobře zná a důvěřuje jim. Příkladem může být dodavatel masa A-maso, Kalendova Chabrybárna, Mlékárna Krasolesí, Sluneční farma Vykáň či Vinařství Salabka.

První večerní ochutnávka À la carte menu restaurace The Artisan je pro hosty připravena již tento čtvrtek od 18:00 za doprovodu živého hudebního představení Brendana Hannigana.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: