29. srpna 2019
Kategorie: PR Tipy

TZ: Edukativní pořady Galerie Harfa rozšíří obzory v oblasti životního prostředí

Další díly nového vzdělávacího programu Galerie Harfa nazvaného Můj lepší svět se zaměří na různé způsoby žití na Zemi. Akce nazvaná „Kde žiji?“ proběhne v obchodním centru o posledním prázdninovém víkendu 31. srpna a 1. září. Plynule na ni pak naváže listopadový díl „Zachraňme Zemi!“ Kromě samotného vzdělávacího programu čekají na děti zábavné soutěže a bohaté odměny. Akce probíhá oba dny od 13 do 18 hodin a vstup na všechny stanoviště je zdarma. 

Galerie Harfa spustila v březnu nový cyklus vzdělávacích pořadů pro děti nazvaný Můj lepší svět, ve kterém se zaměřuje na poznání lidského těla a prostředí, v němž žijeme. Po prvních dvou dílech zaměřených především na lidské tělo a člověka se nyní pozornost přenese k okolnímu prostředí, způsobu žití a ochraně přírody. Děti se vydají na cestu kolem světa, porovnají život ve městě a na vesnici. Dozví se jaké specifika s sebou nese žití v pralese nebo třeba na poušti. Jaké výhody má bydlení v horách a s čím se naopak musí potýkat přímořští obyvatelé? Představí si také specifika obydlí. Jak si staví svůj dům Eskymáci a co takové indiánské teepee? Hlavní pozornost ale bude věnována České republice – jejím městům, krajině, historii a přírodě. Zvídavé dotazy budou malým návštěvníkům zodpovězeny zábavnou formou, prostřednictvím her a soutěží. Čekají na ně také dárky a odměny.

Cílem vzdělávacích akcí v rámci cyklu „Můj lepší svět“ je prohloubit účastníkům vědomosti v oblasti lidského těla a podpořit zájem o okolní prostředí a přírodu. Poslední díl letošního roku „Zachraňme Zemi!“ proběhne v listopadu a bude se koncentrovat na naši planetu a ekologii. Dětem bude vysvětleno, co to jsou klimatické změny, jak funguje příroda a jak bychom se k ní měli chovat.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: