23. ledna 2020
Kategorie: PR Tipy

TZ: Festival ledových soch o víkendu na střeše Galerie Harfa

Letošní zima sněhem a ledem příliš neoplývá, zimní atmosféra však i tak bude tento víkend na střeše pražské nákupní Galerie Harfa. 25. a 26. ledna se zde uskuteční již devátý ročník Festivalu ledových sochu – letos na téma Království čar a kouzel. Kromě uměleckých děl z ledu se můžete těšit i na zajímavý doprovodný program pro celou rodinu. Navíc se můžete aktivně zapojit do hlasování o ten nejpovedenější ledový výtvor.

Festival ledových soch je největší akcí svého druhu pořádanou v České republice. Již tradičně je součástí zimního programu galerie Harfa. Vždy je tematicky vymezen jedním konkrétním směrem, a tak jsme zde v předchozích letech mohli spatřit třeba postavy z Večerníčků, komiksové hrdiny, ledové státníky a politiky, světové metropole nebo třeba zvířátka z polární zoo. V letošním roce nese festival podtitul Království čar a kouzel. A na jaké kousky se můžeme těšit?

Do světa plného nadpřirozena a mystiky vás vtáhnou čeští i mezinárodní hrdinové. Domácí scénu bude reprezentovat nesmrtelná Saxana, animovaná hrdinka Malá čarodějnice či ježibaba z Perníkové chaloupky. Do dálných říší vás zanese Gandalf, Frodo i Merlin. Těšit se můžete také na setkání s Gargamelem či Babou Jagou z pohádky Mrazík.

Návštěvníci si mohou jednotlivé sochy nejen prohlédnout, ale také se zapojit do hlasování o tu nejkrásnější z nich. O jejich přízeň se utká 10 umělců, každý z nich bude mít ke své tvorbě k dispozici 10 ledových kvádrů o celkové hmotnosti přesahující 1 tunu. Jestlipak v letošním roce uspěje některý z vítězů předchozích ročníků nebo se štěstí obrátí na jednoho z trojice nováčků?

Novinkou oproti předchozím ročníkům je také skutečnost, že sochy budou na střeše Galerie Harfa k vidění pouze o víkendu 25. – 26. ledna. Určitě si tedy naplánujte nákupní výlet právě na tento termín. Propojíte ho se zajímavým kulturním zážitkem a pokud nebudete unavení, můžete si třeba i zasportovat – na kluzišti PRE Arena, kde vám v případě zájmu zapůjčí také brusle. Další informace naleznete na webových stránkách: www.galerieharfa.cz.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: