19. března 2020
Kategorie: PR Tipy

TZ: Jarní proměna obývacího pokoje

Jaro je tady a s ním i ideální čas na proměnu vašeho bytu, domu, chaty nebo chalupy. Prvek, který je nedílnou součástí většiny domácností je televizor. Ale jak ho správně umístit, abyste se při sledování oblíbeného pořadu cítili pohodlně a zároveň, abyste v pokoji ušetřili místo? Ideálním řešením je využití držáku na TV. Instalace se nemusíte obávat, úchyty pro připevnění televizoru na držák jsou vybaveny všechny moderní televizory na trhu.

Televizor na stěně

Trendem posledních let je umístění televizoru na stěnu. Největší výhodou televizorů na stěnách je prostor, který vám ušetří. Televizory jsou tenké a mohou být zavěšeny tak blízko u stěny, že s ní takřka splynou. Na co si však dát pozor při výběru vhodného držáku? „Při výběru správného televizního držáku si musíte ověřit dva údaje, a to hmotnost televize a tzv. VESA standard. Jakmile budete tyto údaje znát, nemůžete se při výběru držáku splést. VESA standard je rozteč otvorů na zadní straně televizoru, které se používají pro připevnění televizoru na držák, tento údaj je vždy uveden v technické specifikaci televizoru popř.  v uživatelském návodu. V podstatě se jedná o čtyři otvory se závitem, díky kterým je možné televizor uchytit k držáku, stojanu nebo televiznímu stolku,“ říká specialista značky Stell Tomáš Kohout. Například u výsuvného polohovatelného držáku Stell SHO 3610 je nosnost do 50 kg a VESA standard je nastavitelný v rozpětí od 200 x 200 mm do 600 x 400 mm.

Výsuvné držáky jsou ideální pro pokoje, ve kterých sledujete televizor z více jak jednoho místa. Konkrétně s modelem SHO 3610 můžete obrazovku televizoru vzdálit od zdi až 51 centimetrů, případně natočit ze strany na stranu a dosáhnout tak co nejlepšího úhlu pohledu.

Instalace držáku

Pokud se bojíte toho, že sami nezvládnete držák na stěnu připevnit, můžete se podívat na instruktážní video značky Stell, které vaše obavy určitě zmírní. Na videu je zachycena montáž výsuvného polohovatelného držáku SHO 3610.

K instalaci držáků Stell nepotřebujete žádné speciální vybavení, ke každému držáku totiž značka Stell přidává návod, imbusový klíč, šrouby, vruty, hmoždinky i vodováhu. Ještě, než začnete s montáží, je důležité zamyslet se nad výběrem místa. Při sledování televize nesmíte mít zakloněnou ani výrazně předkloněnou hlavu. Proto je optimální umístit televizor do výše očí, v ideálním případě ještě o pár centimetrů níže.

O značce STELL

Značka Stell vznikla v roce 2005. Její široká nabídka řeší bezpečné, z hlediska interiéru co nejméně rušivé začlenění audiovizuální techniky stejně jako upevnění souvisejících produktů vně obytných prostor. Kromě fixních, výsuvných a polohovatelných držáků na televizory, AV přístroje a antény nabízí různé typy moderních stolků a polic v provedení kov/sklo nebo dřevo/sklo. Mezi hlavní přednosti výrobků Stell patří kromě špičkové kvality a maximální flexibility i snadná obsluha, která je zárukou jednoduchého ovládání a příjemného užívání. Zvláště milovníci designu pak ocení atraktivní vzhled, typický pro všechny výrobky značky Stell. Další informace najdete na stránkách www.stell.cz.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: