02. listopadu 2022
Kategorie: PR Tipy

Užijte si babí léto v přírodě. Kam v Česku vyrazit?

Babí léto na sebe jistě nenechá dlouho čekat. Užijte si poslední záblesky hřejivého letního slunce naplno a vyrazte si do přírody. Ať už se vydáte do hor, nebo dáte přednost poslední koupačce, hlavně si to pořádně užijte.

Na hory v Praze

Že se v Praze nedá jít nikam na túru? A už jste byli v Divoké Šárce? Toto skalnaté údolí najdete na okraji velkoměsta a uchvátí vás nádhernou přírodou a výhledy. Oblíbená je na procházky, ale také na horolezectví či vodní radovánky. Najdete tam totiž přírodní koupaliště Džbán, a i když je voda v nádrži studená, v horký den vás jistě osvěží. Vyplatí se také vyšlápnout si na Kozákovu buližníkovou skálu, na jejímž konci je slovanské hradiště s úžasnou atmosférou.

Na vodu na Orlík

Přehrada Orlík nabízí řadu skvělých míst na koupání, vodní sporty a i na procházky v okolí. Vy se k ní ale vydejte vyzkoušet paddleboard. Paddleboarding je v poslední době velmi oblíbenou vodní aktivitou a Česko má pro tento sport skvělé podmínky. Na Orlíku si paddleboard můžete i půjčit a instruktor vás naučí, jak na to. Vypadá to sice jednoduše, ale vězte, že je to pořádná dřina. Ono totiž nejde jen o poklidné plutí po hladině, vylézt na desku, postavit se, udržet balanc a pádlovat dá zabrat celému tělu.

Na Šumavu za hrady

Šumava je krásná sama o sobě. Při návštěvě ale rozhodně nesmíte vynechat hrad Kašperk. Patří k těm nejoblíbenějším na našem území a je tím nejvýše položeným. Cesta nahoru vám zabere asi hodinu, záleží ale také na tom, kterou trasu si zvolíte. Každopádně to stojí za to. Hrad Kašperk má dva prohlídkové okruhy a vstup na nádvoří je zdarma. Je také oblíbeným místem filmařů – natáčel se tam například oblíbený Anděl Páně.

Za vyhlídkou na Krkavčí skálu

Další přírodní poklad najdete v Českém středohoří, kde se asi 100 metrů nad hladinou Jizery tyčí vyhlídka Krkavčí skála. Přístup k ní je náročnější, ale na konci na vás čekají nádherné vyhlídky na jizerský kaňon. Vyhlídka je zabezpečená zábradlím a velmi pravděpodobně na ní budete sami nebo jen s několika málo dalšími turisty. Z Krkavčí skály můžete vyrazit na kopec Varhošť se stejnojmennou rozhlednou. Tam ale očekávejte větší množství lidí.

Na jižní Moravu za vínem

Zamířit na jižní Moravu je dobrý nápad v každém období. Láká útulnými sklípky se skvělým vínem a nádhernou přírodou. Čeká na vás spousta vyhlídek, hradů, mlýnů, polí i luk. Na Kroměřížsku se vydejte na větrný mlýn v Kunkovicích. Je posledním zachovaným mlýnem tohoto typu na daném území. Pokud se vám zachce trošky odpočinku a dobrého vína, bude pro vás ideálním útočištěm Mikulov a jeho okolí. Dominantou města je barokní zámek, ale vynechat nesmíte ani některý z místních vinných sklepů.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: