30. listopadu 2023
Kategorie: PR Tipy

Víte, kdy je nejvyšší čas začít řešit koupi a stavbu bazénu?

Uvažujete o stavbě vlastního bazénu a nevíte, kdy začít s přípravou a na co všechno se zaměřit? V tomto článku se podíváme, jak správně naplánovat a připravit stavbu bazénu, abyste si mohli co nejdříve začít užívat koupání ve vlastním bazénu.

Kdy začít se stavbou bazénu?

Ideální je začít s přípravou bazénu s dostatečným předstihem, klidně i rok dopředu. Stavba bazénu totiž není otázkou několika dnů, ale spíše měsíců. Je potřeba nejen samotná stavba, ale v některých případech také vyřízení potřebných povolení, příprava pozemku či přípojek. Pokud chcete bazén stihnout tak, abyste se mohli příští rok koupat, je dobré začít právě teď s jeho plánováním. Samotná stavba pak probíhá optimálně na jaře, kdy je vhodné počasí.

Jaký typ bazénu zvolit?

Nejprve je potřeba ujasnit si, jaký typ bazénu vlastně chcete. Existují bazény betonové, laminátové, nadzemní i zapuštěné. Liší se výrazně cenou, nároky na instalaci i údržbu. Pokud máte dostatek financí, zapuštěný bazén je nejlepší volbou díky své životnosti a také většímu komfortu při koupání i údržbě.

Kam umístit bazén na pozemku

Dalším krokem je rozhodnutí, kam bazén na pozemku umístit. Dbejte na to, aby byly při stavbě a plánování bazénu dodrženy odstupové vzdálenosti. Optimální je slunné a větrné místo, ale zároveň chráněné před silným větrem a v dosahu zdroje vody. Nezapomeňte při plánování počítat i s terénem pozemku a vzdáleností od obytných budov.

Stavební povolení na bazén?

Určitě vás napadlo, zda potřebujete stavební povolení na bazén, pokud jste se rozhodli pro zapuštěný typ. Tady platí jednoduché pravidlo…

Pokud chcete postavit bazén o zastavěné ploše do 40 m2, který je umístěn na pozemku rodinného domu nebo stavby určené pro rodinnou rekreaci a je umístěn nejméně 2 metry od hranice pozemku, nemusíte mít od stavebního úřadu žádné povolení.

Pokud nesplníte některou z výše popsaných podmínek, je zapotřebí na stavební úřad podat žádost o stavební povolení a dodat projektovou dokumentaci.

Stavební příprava bazénu

Jakmile máte vše naplánováno, může začít samotná stavební příprava bazénu. Ta zahrnuje úpravu terénu, vytyčení staveniště, přípravu přípojek vody a elektřiny. Důležité je myslet i na umístění bazénové technologie. Vše konzultujte s odborníkem tak, aby přípravy proběhly správně.

Stavba bazénu na klíč, nebo svépomocí?

Nakonec se musíte rozhodnout mezi stavbou bazénu svépomocí nebo formou na klíč. Stavba svépomocí vám umožní ušetřit některé náklady, na druhou stranu je technicky i časově náročnější a bude vás stát i více starostí.

Ideální je bazén na klíč. Kde takový bazén koupit? U osvědčeného výrobce bazénů, jako je například Albixon. Zadáte svou představu o bazénu a pak už stačí počkat, až vám ho přivezou. Ušetříte tak spoustu bezesných nocí i díky následnému servisu.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: