28. listopadu 2019
Kategorie: PR Tipy

Využijte systém automatické závlahy

Pokud patříte mezi milovníky upravených zahrad, potřebujete k jejich údržbě mnoho užitečných pomocníků. Pro údržbu vaší zahrady patří i automatické zavlažovací systémy.

Pokud se rozhodnete investovat do zahrady, investujte určitě i do automatického zavlažování, které vám usnadní spoustu práce. Ušetříte si spoustu času, práce a námahy. Formou automatické závlahy osvěží vaše záhony, trávníky i skleníky zejména v horkých dnech, anebo když budete někde na dovolené či služební cestě. Podívejte se, co je třeba udělat, abyste mohli zalévat automaticky. Chytré zavlažování zahrady lze napojit i na inteligentní domácnost.

Využijte automatické zavlažování

Nejprve si ujasněte, kolik chcete do zavlažovacího systému investovat, ale nijak nešetřete. Usnadnění práce, ušetření množství vody a tím i financí se vyplatí. Celý zavlažovací systém tvoří několik prvků. Pro rovnoměrné rozvádění vody po vaší zahradě si k automatickému zavlažovacímu systému můžete pořídit široký sortiment hadic, který lze použít pro záhony s rozdílnými intervaly a dávkami zalévání. Hadicové rychlospojky a postřikovače společně s přípojkami umožňují propracovaný systém pro dlouhodobé a efektivní zavlažování. Platí pravidlo, že čím víc prvků zařadíte do systému, tím větší budete mít pohodlí. Právě automatické zavlažování obsahuje i senzorovou technologii, kterou tvoří čidla půdní vlhkosti a dešťové senzory. Závlahový systém tak ví, kdy zavlažovat a kdy přestat.

Zavlažovací systém ušetří spoustu vody

Dostatečně vlhká půda v době deště zabrání zbytečnému zavlažování. Senzorová technologie vám pomůže šetrně hospodařit s vodou. Někteří výrobci udávají, že ušetříte 60 % až 70 % vody oproti celoplošnému zalévání hadicí a konví. Pokud zahrádku zaléváte z městského vodovodu a ne z vlastní studny, ušetříte v každém případě. Dalším prvkem jsou řídící hodiny či počítač. Záleží na tom, jak moc chcete mít automatickou závlahu inteligentní. Pak už stačí jen rozbočovače, koncové prvky, zadešťovače, rosiče a postřikovače. Zavlažování trávníku je další nutností, kterou vaše zahrada vyžaduje. Právě automatické zavlažování trávníku vám ušetří spoustu námahy.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: