03. dubna 2019
Kategorie: PR Tipy

Zahradní nábytek jako praktický i estetický doplněk zahrady

Zahradní nábytek představuje neodmyslitelnou součást většiny zahrad. Může mít podobu lehátka u bazénu, jídelního setu na terase nebo pohodlného křesílka v altánu. Při výběru zahradního nábytku je důležité brát v potaz, že plní nejen roli estetickou, ale i praktickou. Tomu je potřeba přizpůsobit konkrétní výběr, ať si na zahradu nepořídíte zajíce v pytli.

Jaký zahradní nábytek zvolit?

To je otázka, kterou si určitě pokládáte i vy. Co se zahradního nábytku týče, máte opravdu z čeho vybírat. Mezi nejpočetnější skupinu jednoznačně patří dřevěný zahradní nábytek, který je pro mnoho lidí velkým lákadlem – ať už z hlediska jeho designu nebo příslibu dlouholeté výdrže. Hned za ním je v závěsu plastový zahradní nábytek, který si své příznivce získává nejen přátelskou pořizovací cenou – nejlevnější zahradní nábytek tohoto typu pořídíte již od pár stovek, ale třeba i možností vybírat z pestré palety barev či tvarů. Opomenout nesmíme ani kovový zahradní nábytek, který si stejně jako oba dva výše zmíněné typy zaslouží pozornost a má své věrné zastánce, jež na něj nedají dopustit.

Který z nich je ale nejlepší? Jaký materiál vám dokáže nabídnout ty nejlepší vlastnosti, nejdelší odolnost a nejkrásnější design? Pakliže stále ještě nemáte jasno, pak si určitě nenechte ujít následující řádky.

Dřevěný zahradní nábytek je nejdražší, vydrží ale nejdéle

Co se ceny týče, nejdráže vás vyjde nábytek vyrobený ze dřeva. Pokud ale požadujete kvalitu, na kterou se budete moci spolehnout, pak je dřevěný zahradní nábytek dobrou volbou. Vybírat můžete mezi několika druhy dřeva, které se používají pro výrobu nábytku – velmi oblíbené je například exotické teakové dřevo, které krásně vypadá a dlouho vydrží. U dřevěného nábytku určitě musíme vyzdvihnout právě jeho dlouholetou výdrž. V případě, že se o něho budete starat (nenecháte jej na dešti, na zimu jej uklidíte na suché místo), vám bude na zahradě zdobit klidně několik let a to bez ohledu na to, zda se jedná o malou zahradní židli nebo robustní houpačku.

Plastový nábytek není příliš odolný, kovový působí nadčasově

Velice oblíbenou alternativou je plastový zahradní nábytek, který je oblíbený především pro svou nízkou pořizovací cenu a rovněž možnost vybírat ze zajímavých tvarů a lákavých barev. Pozor ale na jeho kvalitu, která je podstatně nižší, nežli co byste mohli očekávat v případě dřevěného nábytku. U plastového nábytku rovněž hrozí, že vám sluníčko po čase tzv. vyšisuje původní barvy a nábytek pohledově vybledne.

Pár slov ještě ke kovovému zahradnímu nábytku, který stejně jako ten dřevěný hodně dlouho vydrží. Nábytek vyrobený z kovu působí nadčasovým dojmem, co se pohodlí týče, počítejte s tím, že si pro vyšší komfort budete muset pořídit nejrůznější podsedáky a podušky.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: