01. června 2018
Kategorie: Lifestyle, Zdraví

5 tipů, jak rychle zhubnout do plavek

S blížícím se létem a sezónou letních dovolených začíná každá žena automaticky více sledovat svou váhu. Představa, jak bude vypadat na přeplněných slunečných plážích v plavkách, je pro mnoho žen noční můrou. Ačkoliv je letní sezóna už opravdu za dveřmi, na zhubnutí a vytvarování postavy ještě není pozdě. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak zhubnout nějaké to kilo do plavek i během relativně krátké doby.

1) Jezte pravidelně a v malých dávkách

Asi každé ženě je jasné, že bez regulace množství přijaté potravy se jí bude hubnout jen těžko. Je proto důležité jíst pravidelně a v malých dávkách. Zásadou je vydatná snídaně a omezení jídla ve večerních hodinách. Příjem stravy lze snížit i s pomocí speciálních potravinových doplňků, které snižují chuť k jídlu.

Omezování nežádoucího přejídání je tak s jejich pomocí mnohem snazší. Doplňky stravy určené pro hubnutí obsahují látku, která působí na chuťové centrum v mozku a omezuje chuť k jídlu. Zároveň v žaludku zvětší svůj objem a vytvoří pocit nasycení.

2) Dodržujte pitný režim

Pro správné a efektivní hubnutí je také důležité dodržovat pitný režim. Dostatečný příjem vody zajistí správnou funkci trávicího systému. Ne nadarmo se říká, že „hlad je převlečená žízeň“. Pokud se žaludek zaplní vodou, zamezí se nadbytečnému přejídání.

Denně byste měli vypít alespoň dva litry tekutin, v teplých měsících a při fyzické zátěži však ještě více. Voda pročišťuje tělo a dodává zdravý vzhled kůži, což se jistě v době dovolené bude hodit. Při dietě není vhodné pít sladké a jinak ochucené nápoje. Ideální je čirá voda bez bublinek nebo bylinkové čaje.

3) Pravidelně cvičte

Rychlé zhubnutí do plavek se rozhodně neobejde bez cvičení. Pravidelný pohyb je pro zdravý úbytek váhy nezbytný a navíc zformuje postavu do žádoucích křivek. Cvičit je nutné alespoň třikrát týdně. Mezi jednotlivými tréninky je vhodné si vždy udělat jeden den odpočinku, aby se svaly zregenerovaly a připravily se na další dávku intenzivního pohybu.

Druh pohybu je vhodné volit podle vlastních preferencí, cvičení by vás mělo bavit. Kromě intenzivního cvičení třikrát týdně je vhodné se hýbat také nenásilnou formou během dne. Cestu autem je možné nahradit procházkou, místo použití výtahu je vhodnější vyjít do patra pěšky.

4) Omezte příjem alkoholu na minimum

Konzumace alkoholu je při redukci váhy naprosto nevhodná. Nejenže alkohol obsahuje velké množství cukrů, ale také zpomaluje metabolismus. Jedna sklenka bílého vína tolik neuškodí, za to tvrdý alkohol představuje kalorickou bombu, která dokonale zmaří úsilí o snížení příjmu nadbytečných kalorií ve stravě.

Alkohol také narušuje výsledky cvičení. Sklenka po náročném tréninku způsobí, že játra musí likvidovat alkohol a nemohou se soustředit na odbourávání kyseliny mléčné, která vznikla ve svalech při cvičení. Alkohol navíc způsobuje zadržování vody v organismu, což také zabraňuje žádoucímu úbytku váhy.

5) Sestavte si jídelníček

Omezení příjmu potravy samo o sobě pro zdravé hubnutí nestačí, je také nutné sestavit si vyvážený jídelníček. Kvalitní a vyvážená strava dodá tělu všechny potřebné živiny i při omezení množství snědeného jídla. Nevhodná je konzumace sladkostí, smažených jídel či salámů. K hubnutí se naopak hodí zelenina, luštěniny, sója, brambory či drůbeží maso.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: