Cestování Archív

Proč vyrazit na dovolenou až po sezóně?

17.8.2018

Zkušení dovolenkáři často začínají užívat svých volných dní až po prázdninách. Na romantické, rekreační i aktivní pobyty vyrážejí až s koncem hlavní sezony.  Dovolená v září jim totiž přináší nejen nižší ceny, ale i příjemné teploty a menší počet turistů.

Tipy na výlety: Lomy Amerika u Berouna

20.7.2018

Po úmorném stoupání od Berounky, stanete na okraji impozantního vápencového lomu. Kolmé bílé stěny protkané červeným jílem, ve kterých se černají otvory oken a přírodních jeskyní. I když lom své jméno obdržel z méně prozaických důvodů: vápenec se zde

3 důvody proč pobyt u moře prospívá vašemu zdraví

29.6.2018

Přímořské klima má blahodárné účinky na lidské zdraví. Pokud letos přemýšlíte o dovolené u rybníka, protože chcete ušetřit, zkuste to ještě přehodnotit. Zvláště pokud je vaše dítě alergik, trpí atopickým ekzémem či lupenkou, nebo máte zdravotní problémy vy osobně.

Turistika po Jižních Čechách

11.5.2018

Pokud byste se náhodou ocitli v jihočeské Horní Plané a nebyli právě cyklistickými typy, nezoufejte. V této lokalitě se dá stejně dobře pohybovat i pěšky.

Cyklistika po Jižních Čechách

13.4.2018

Oplýváte-li pevným svalstvem dolních končetin a neméně odolným svalstvem hýžďovým, tedy jste-li schopni sedět a šlapat zároveň, a nacházíte-li se v Jižních Čechách, pak vám nic nebrání v tom, abyste šlápli do pedálů a vyrazili na nějaký ten cyklovýlet

Beskydy – Lysá Hora

2.2.2018

Lysá Hora je někdy přezdívaná královnou Moravskoslezských Beskyd a se svou výškou 1324 je také jejich nejvyšší horou. Pojďte se na ni podívat s námi.

Tipy na výlet: Hrad Bouzov

15.9.2017

Hrad Bouzov se nachází v olomouckém kraji nedaleko Olomouce. Hrad se jako většina hradů nachází na kopci, takže je to taková malá zajížďka, ale určitě stojí za to ho navštívit.