24. dubna 2023
Kategorie: Gastronomie

Ochutnejte méně obvyklé druhy tropického ovoce

Také rádi ochutnáváte nové pokrmy nebo plodiny? A co některé druhy exotického ovoce. Nejen, že nabízejí zdravotní přínosy pro náš organismus, ale navíc ještě obohatí jídelníček o nové příchutě. Kromě toho se dají různé druhy tropického ovoce již sehnat v supermarketech během celého roku.

Jackfruit

Toto ovoce patří do čeledi morušovitých. Má pevnou slupku a masitý vnitřek. Dužina obsahuje velké množství semen, ta jsou jedlá, jsou vhodná pro restování. Kromě lahodné chuti poskytuje i celou řadu vitamínů (C a A) a minerálů (draslík, hořčík). Také obsahuje vlákninu.

Pokud si chcete toto tropické ovoce koupit, vyhýbejte se zeleným kousků, ty nejsou zralé. Sáhněte po těch, které jsou žluté nebo hnědé.

Mangostan

Plody jsou kulaté a mají fialovou barvu, dužinu pak bílou a hodně šťavnatou. Ke konzumaci je určená pouze bílá dužina s malými, černými semínky. Plody jsou zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Rambutan

Vnější obal má červenou barvu a je chlupatý, vnitřní dužina má bílou barvu. Je dobrým zdrojem vitamínu C, fosforu a mědi. Jeho konzumace podporuje lepší trávení a zlepšuje vzhled pokožky a vlasů. Ke konzumaci je určená dužina, která je chutná.

Dračí ovoce

Dračí ovoce – pitaya má velmi lahodnou chuť. Má oválný nebo hruškovitý tvar. Slupka je růžoví nebo červená, se zelenými šupinkami. Dužina může mít růžovou nebo bílou barvu, s malými semínky. Tyto plody obsahují vitamíny B a C, vápník, fosfor a velké množství vlákniny a antioxidantů. Snažíte-li se hubnout, pak je ideální volbou právě pro vás, neboť obsahuje pouze velmi malé množství kalorií.

Karambola

Má žlutozelenou barvu a po rozkrojení vytváří hvězdu. Její chuť je směsicí sladké a kyselé. Je jedlá nejen dužina, ale i slupka. Obsahuje vitamíny C a A, minerály – železo, draslík, vlákninu a antioxidanty.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: