14. srpna 2020
Kategorie: Gastronomie

Ovocné saláty: Příjemné osvěžení v horkých letních dnech

Ovocný salát je jednou z nejzdravějších věcí, které si můžete dopřát ke svačince nebo jen tak na chuť při relaxování na zahradě u bazénu. Má vysoký obsah vlákniny, vitamínů a antioxidantů a má nízkou úroveň kalorií. Které ovoce je do salátu nejlepší?

Banán

Pokud jde o nejlepší ovocné saláty, pak neexistuje správný nebo nesprávný způsob, jak ho udělat. Vše, co musíte udělat, je najít spoustu ovoce, nakrájet ho a dát je do mísy. Existují však některé možnosti, které se v dobrém ovocném salátu považují za základní. Nejobvyklejší ovoce, které každý rád dává do ovocného salátu, je banán. Pokud do salátu vložíte jen jeden malý nakrájený banán, zlepší to zdraví vašich kostí, bude kontrolovat krevní tlak a také zabránit anémii.

Jablka

Jablka jsou k dispozici po celý rok a nejen pro to jsou do ovocného salátu ideální. Jablka jsou bohatá na antioxidanty, ale také na vlákninu a flavonoidy. Minerály v jablkách mohou snížit riziko nemocí, jako je cukrovka, hypertenze a srdeční choroby. Půl jablka postačí pro perfektní ovocný salát.

Pomeranče

Pomeranče jsou plné vitamínu B1, vitamínu C, vápníku, mědi a mnoha dalších věcí. Vitamin C pomáhá snižovat krevní tlak a také snižuje riziko srdečních chorob. Na ovocný salát bude stačit půl pomeranče.

Pokud chcete, můžete se zde zastavit, protože v jedné misce je dost chutí. Stále si však můžete vybrat další druhy ovoce, jako jsou granátová jablka, kiwi, bobule a papája. Bobule jako borůvky a jahody jsou bohaté na vitamín K a C, jsou velmi dobré pro vaše zdraví a do ovocného salátu přidávají pikantní chuť. Pokud máte vysokou hladinu cholesterolu v krvi, pak granátové jablko pomůže tyto hladiny snížit.

Náš tip: Společně s ovocem přidejte do salátu slunečnicová semínka, která učiní ovocný salát ještě více zajímavým pokrmem.

Dobrý ovocný salát je lepší než ten nejlepší hamburger nebo pizza, kterou najdete. Jedna věc, kterou byste měli mít na paměti, je, že ačkoli můžete chladit ovocné saláty, je nejlepší je jíst čerstvé, protože tak si budete moci vychutnat všechny chutě. Každé ovoce v salátu přináší svou vlastní strukturu a chuť, která skutečně mění zážitek.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: