Rodina

Pohybem ovládané herní konzole rozhýbou i vaše děti

13. listopadu 2020

Školy jsou zavřené a nikdo nedovede říci, jak často je bude nutné v blízké budoucnosti znovu uzavřít. S kroužky to nevypadá o moc veseleji, a to ani s těmi sportovními. Právě sport a zdravý pohyb však chybí dnešním dětem ze všeho nejvíce.

Kroužky pro děti vybírejte s ohledem na jejich osobnost

02. října 2020

Dětští psychologové tradičně poukazují na to, že největším zdrojem stresu u dětí jsou rodiče. A paradoxně často nejde ani tak o školu a vzdělávání jako o volný čas. Zatímco školní povinnosti jsou víceméně jasně dané a dítě nemá v průběhu

ADHD: Rozpoznejte příznaky u svého dítěte včas

05. června 2020

Porucha pozornosti / hyperaktivity (ADHD) je chronický stav, který postihuje miliony dětí a často pokračuje do dospělosti. ADHD zahrnuje kombinaci přetrvávajících problémů, jako je obtížné udržení pozornosti, hyperaktivita a impulzivní chování.

Způsoby, jak pomoci dětem zlepšit jejich známky

10. dubna 2020

Chcete umožnit svým dětem veškeré výhody, které mohou k učení mít? Vědci provedly překvapivý výzkum faktorů v prostředí dětí, které ovlivňují jejich inteligenci a vývoj mozku. Poznatky z tohoto výzkumu můžete vyzkoušet i vy se svými dětmi.

Fitness nápady pro celou rodinu

28. února 2020

Cvičení prospívá celé rodině. Když se snažíte dosáhnout svých vlastních kondičních cílů, dáte svým dětem vynikající příklad, jak se zavázat k vlastní fyzické aktivitě. Buďte kreativní a hledejte způsoby, jak být aktivní společně, od hraní s hračkou s batoletem po