01. dubna 2019
Kategorie: Bydlení

5 tipů, jak zaručeně vydělat více pronájmem nemovitosti přes Airbnb

Je to již více než deset let, kdy byl spuštěn unikátní projekt. Netrvalo dlouho a stal se z něj celosvětový fenomén. Momentálně Airbnb využívají majitelé nemovitostí ve 190 zemích světa a v nabídce je přes milion položek. Platforma sice budí i určité kontroverze, ale nelze ji upřít fakt, že nadobro změnila oblast krátkodobého pronájmu nemovitostí. Pokud se chcete přidat mezi hostitele, kteří si díky portálu nemusí příliš lámat hlavu s hledáním hostů, budou se vám hodit následující tipy. Budete-li se jimi řídit, vyděláte mnohem více.

1) Vsaďte na kvalitní fotografie, dělají dobrý dojem

Nejde o to klamat hosty něčím, co jim nemůžete nabídnout. Přesto byste neměli podceňovat kvalitu snímků, protože právě ty zprostředkovávají první kontakt s potenciálními zájemci o pronájem bytu. Nafoťte vše důležité a pohlídejte si osvětlení a ostrost snímků.

Ideální je pozvat profesionálního fotografa a ještě před ním někoho, kdo se postará o nastylování (home staging) interiéru. Bude vás to něco stát, ale efekt předčí vaše očekávání. Rozhodně jde o investici, která se vyplatí.

2) Buďte neustále k dispozici

Pochopitelně nemůžete být k dispozici nonstop doslova, ale měli byste se snažit odpovídat v co nejkratším čase. V tomto směru je Airbnb neúprosný a platí, že hosté dávají přednost hostitelům, kteří je nenechávají příliš dlouho čekat. Nainstalujte si proto aplikaci na mobil a v případě notifikace reagujte obratem.

Pokud na záležitosti související se správou Airbnb nemáte čas, zvažte spolupráci s profesionálními správci. Ceny správy krátkodobého pronájmu jsou přijatelné a v díky profesionálům můžete snadno zvýšit zisk i o desítky procent.

3) Nabídněte zážitky v okolí

Spousta hostitelů zapomíná na fakt, že hosté necestují přes půl světa, aby pak všechen čas strávili na hostitelově gauči. Naopak touží po zážitcích všeho druhu a mají určité plány. Využijte toho a doplňte popis bytu i o podrobnosti, které nesouvisí s bydlením, ale okolím – třeba to, že se jen pár desítek metrů od vchodu nachází stylová restaurace a přes cestu pěkný park.

4) Oslňte výhodnou cenou

Nemusíte se podbízet nejnižší cenou, ale pamatujte, že většina hostů hledá krátkodobý pronájem přes Airbnb proto, aby ušetřili oproti hotelu. Případně – aby za stejné peníze dostali něco navíc. Samozřejmě se vyplácí sledovat konkurenci a odpovídajícím způsobem optimalizovat ceník.

5) Používejte schránku na klíče

Hosté se mohou opozdit a dorazit až pozdě v noci. Nenechávejte je čekat – naopak jim umožněte non-stop check-in tím, že jim klíče necháte ve schránce na klíč. Nezapomeňte jim však předem sdělit heslo!

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: