30. srpna 2016
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit závěs ze zrnkové kávy?

Nápady z kávových zrníček ocení jistě nejen milovníci kávy, ale především lidé, kteří si rádi zdobí svůj domov vlastníma rukama. Jedním z nich je i závěs ze zrnkové kávy, který můžete pověsit na stěnu nebo nechat volně viset od stropu. Nadělá parádu a nevyjde draho.

Na závěs budete potřebovat:

  • polystyrénová srdce (hvězdy, koule…) v potřebném počtu
  • zrnkovou kávu
  • drát o síle 1 mm
  • tavnou pistoli
  • mašličky, stužky
  • lak

Postup výroby:

  1. Počet srdíček si zvolíme podle toho, jak chceme mít závěs dlouhý a každé zvlášť polepíme pomocí tavné pistole zrníčky kávy. Zrnka lepíme jednotlivě. Pokud bychom srdce do kávy „ponořili“, mohli by nám mezi zrnky zůstávat hodně viditelná bílá místa. Pokud máte strach, že vám bílá místa zkazí výrobek, můžete srdce nejdříve natřít světle hnědou barvou.
  2. Z drátu si nastříháme stejně dlouhé kousky v počtu o jeden méně než máme srdcí. A jeden kousek ustřihneme delší. Tzn.: Pokud máme deset srdcí, ustřihneme devět drátků stejně dlouhých a jeden delší. Delší drátek nám totiž poslouží k výrobě očka na zavěšení. Na delším drátku uděláme očko a poté všechny drátky pomocí obyčejné tužky namotáme do spirálek.
  3. Takto vytvořené spirálky napícháme a tavnou pistolí zafixujeme do srdíček. Drátek s očkem musí být nahoře. Teď už jen nalakujeme. Můžeme použit téměř jakýkoli nátěrový lak. Nutno i přemýšlet nad tím, zda závěs bude v domě nebo na zahradě a výběr laku tomuto přizpůsobit.
  4. Po řádném zaschnutí, pomocí tavné pistole, přilepíme mašličky do spodních častí srdcí. Chceme-li, aby celý výrobek vyzařoval „kávově“, doporučujeme použít stužky a mašličky v krémových a hnědých barvách. Pokud ale chcete, aby se Vám závěs hodil do interiéru, použít můžete jakoukoli barvu, která bude ladit s Vašimi doplňky.

Díky tomuto závěsu si levně a lehce vyzdobíte domov a navíc i přes lak zůstává krásně vonět.

alt

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: