27. prosince 2019
Kategorie: Bydlení

Objevte výhody skandinávského stylu bydlení

Skandinávský styl bydlení si získává své příznivce rekordní rychlostí a to nejen na chladném severu. Skandinávský styl se vyznačuje jednoduchostí, praktičností, ale především jakousi zvláštní čistotou a lehkostí. Módní výstřelky v tomto útulném stylu rozhodně nečekejte, skandinávský styl se spíše zaměřuje na vaše pohodlí a vytvoření útulného domova.

Jak vytvořit bydlení ve skandinávském stylu?

Základem skandinávského bydlení je světlo. Čím více, tím lépe. Těžké mohutné závěsy, tmavé koberce a plédy darujte na charitu a pusťte domů světlo. Pořiďte si bytové textilie ve světle šedé, bílé, béžové. Na záclony a závěsy však zapomeňte. Věřte, že je to jen o zvyku. Stejné barvy použijte na stínítka svítidel, kterých ve skandinávském stylu bydlení není nikdy dost (je to pravděpodobně tím, že ve Skandinávii je častěji tma než-li světlo).

Světlo je základem

Pokud se ve vašem domě vyskytuje tmavý kout, prosvětlete ho. Dobrými pomocníky v prosvětlování, ale také v optickém zvětšování bytu jsou zrcadla.

Různé příčky a přepažení zrušte, sami brzy poznáte, že se vám bude mnohem lépe dýchat.

Věnujte pozornost detailům

Skandinávský styl je sice jednoduchý, ovšem ne chladný. Různé ozdoby nebo bytové textilie z pletenin či lněné příze vdechnou vašemu domovu teplo a útulnost.

Dřevo je základním materiálem

Dřevo je stále nejvíce oblíbeném materiálem při zařizování interiéru a ve skandinávském stylu to platí obzvlášť. Dřevo svou strukturou vytváří z obydlí domov, kam se budete po těžkém pracovním dni rádi vracet.

Použijte vhodnou dekoraci

Co se týče dekorací, ve skandinávském stylu se fantazii meze nekladou. Průhledné vázy doplněné o sušené kvítí, zrcadla, fotorámečky a zejména svíčky, mnoho svíček jsou nejčastějšími doplňky.

Pokud přece jen toužíte po zářivější barvě, nějakým doplňkem v sytém zabarvení jistě nic nezkazíte. Svůj výběr však dobře promyslete.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: