03. ledna 2023
Kategorie: Bydlení

Tapety mohou oživit každý interiér a navíc jsou stále IN

Možná si nyní povzdychnete, že tapety jsou již dávno přežitek. Není to však pravda. Stále si, v interiéru, nacházejí své místo. Vůbec je nemusíme používat na celou místnost. Mohou tvořit pouze část stěny. Lze je umístit na dveře nebo nábytek. Velmi oblíbené jsou i tapety obrazové nebo fototapety. Využít můžeme různé druhy tapet.

Jaké tapety se nabízejí?

Jak již bylo řečeno výše, vůbec je nemusíme použít na celou stěnu. Jsou šikovným pomocníkem v případě, že potřebujeme zakrýt nerovnosti nebo trhlinky. Izolují zvuk. Jsou flexibilní, lze je lepit na různé povrchy. Vynilové tapety můžeme použít dokonce i v koupelně. Velmi odolné jsou tapety vliesové. Jako náhradu obrazu můžeme použít tapety s 3D efektem. Jsou dokonalým doplňkem obývacího nebo dětského pokoje, hodí se i do ložnice a to díky širokému výběru různých motivů. Oblibě se těší také fototapety.

  • Tapety papírové

Představují klasiku. Jsou cenově dostupné. Tapetování s nimi je však složitější. Nejprve je nutno nanést vrstvu lepidla na tapetu a chvíli počkat. Výhodou je výběr různých druhů papíru – raženého, mačkaného nebo potištěného.

  • Tapety vliesové

Tento druh můžeme použít i do místností, kde je vyšší vlhkost – kuchyně, koupelna. Dají se otřít i vlhčím hadříkem. Velkou výhodou je stálobarevnost. Lepení je snazší, postačí natřít lepidlem stěnu.

  • Tapety vinylové

Můžeme je využít pro různé druhy povrchů. Zakryjí drobné nerovnosti nebo nedostatky. Jsou odolné a snadno se udržují. Dají se nalepit i do místností s vyšší vlhkostí. Nejsou však prodyšné a nepropouštějí páru. V místech, kde je horší odvětrávání, se pod nimi může vytvářet plíseň.

  • Tapety samolepící

Nabízejí design, který vypodobňuje různé materiály. K dostání jsou samolepící tapety v podobě dřeva nebo třeba kamene. Obrovskou výhodou je jejich snadná aplikace.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: