02. dubna 2019
Kategorie: Cestování, PR Tipy

Tipy na nejlepší potápěčské destinace světa: Kde se vám nebude chtít z vody?

Nuda na lehátku s koktejlem v ruce není nic pro vás? Pokud toužíte po nevšedních zážitcích a jste pro ně ochotni absolvovat výlet pod mořskou hladinou, udělejte si potápěčský kurz a začněte objevovat krásy podmořského světa. Nebudete sami – každoročně se za potápěním do zahraničí vydá přes čtyřicet tisíc nadšenců a desetina neváhá vycestovat do vzdálených destinací. Abychom vás správně navnadili, připravili jsme seznam nejvyhlášenějších potápěčských lokalit.

Sarm aš Šajch (Egypt)

Potápění je v Egyptě jednou z nejčastěji provozovaných sportovních aktivit. Vzhledem k bohatému podmořskému životu, úchvatným korálovým útesům a vrakům potopených lodí je to pochopitelné. Na své si přijdou začátečníci i pokročilí, kteří vyhledávají potápění v extrémních podmínkách.

Maria la Gorda (Kuba)

Potápění v Karibiku patří k nezapomenutelným zážitkům. Mezi nejlépe hodnocenými lokalitami najdete kubánskou zátoku Maria la Gorda. Prohání se zde hejna mnoha druhů ryb včetně barakud, rejnoci i žraloci obrovští. Škoda jen, že povolení ročně získá pouze 350 šťastlivců.

Velký bariérový útes (Austrálie)

Great Barrier Reef, česky Velký bariérový útes bezesporu patří k nejlepším potápěčským lokalitám na světě. Jednak proto, že je pro svou délku (cca 2000 km) největším korálovým útesem s přibližně 400 druhy korálů, ale také díky pestrosti mořské fauny. Kromě 1500 druhů ryb potkáte velryby, delfíny, želvy a další zástupce.

Belize

Poblíž pobřeží Belize – malého státu na východním pobřeží Střední Ameriky – jsou k vidění velcí rejnoci i žralok vouskatý, Rozkládají se zde tři ze čtyř atolů Karibského moře a potápěčům se naskýtá pohled na velmi rozmanitou směsici jeskyní, ostrůvků a dalších útvarů. Zdaleka největším lákadlem je však ikonický Blue Hole – zatopený závrt s téměř dokonalým kruhovým půdorysem.

Maledivy

Mezi top potápěčskými destinacemi nikdy nechybí Maledivy. Srdce potápěčů si získaly rozmanitou a bohatou podmořskou flórou, teplou průzračnou vodou, skvělou viditelností a mnoha dobře zmapovanými lokalitami s možnostmi potápění do 40m hloubky.

Maui (Havaj)

Fascinují vás žraloci? Těch menších korálových je v bezprostředním okolí ostrova Maui víc než dost. Kromě nich se zde hojně vyskytují velryby, mořské želvy a rejnoci. A když zavítáte do mořského parku Molokini Crater, užijete si dechberoucí podívanou na jedinečné skalní útvary, které vytvořila tuhnoucí láva.

Ať už nakonec vyrazíte kamkoliv, nezapomeňte si sjednat pojištění pro potápění v zahraničí. Nikdy nevíte, kdy se vám může hodit – lékařská péče není zadarmo a dovolená by se vám mohla výrazně prodražit i kvůli banalitě. Jen šlápnutí na mořského ježka, respektive následné vytažení trhu stojí tisíce. Natož transport zraněného zpět do vlasti…

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: