18. září 2020
Kategorie: Cestování

Vyrazte letos na podzim na výlet po Česku

Zahraniční cestování je letos tak trochu ruleta, pravidla pro vycestování do různých zemí i návrat z nich se mění doslova každý týden. A kromě pravidel platných v České republice je třeba sledovat také podmínky cílové země a všech dalších států, kterými případně na dovolenou pojedete. Naštěstí je naše republika sama o sobě krásná a turistům nabízí mnoho lákadel. Letos na podzim můžete například navštívit tyto lokality.

Zoopark Chomutov

Největší česká zoo je tak trochu v pozadí slavnějších konkurentů, minimálně pražské zoo s chovem koní převalského a té liberecké, kterou proslavili bílí tygři. Přesto má Zoopark Chomutov co nabídnout vám i vašim dětem. Najdete zde například Safari expres, který vás proveze unikátní Eurosafari oborou, přírodní hnízdiště vzácných druhů ptactva nebo velké výběhy šelem. Malé děti se určitě rády svezou zoovláčkem Amálka.

Zámek a pivovar v Dětenicích

Dětenický zámek patří k těm šťastnějším ze stovek českých barokních šlechtických sídel. Před dvaceti lety se dočkal rozsáhlé rekonstrukce a nový vlastník jej oživil a otevřel veřejnosti. Známá je hlavně místní krčma, ve které se s hosty nikterak nepářou – je totiž středověká. A tak vám při objednávce vyčiní, že jste pěkná holota, a že tak špatné hosty šenkýř už dávno neměl. Zámkem vás provede čarodějnice, a když budete mít štěstí, potkáte zde i Šípkovou Růženku. Dospělí by si neměli nechat ujít pivo z místního řemeslného pivovaru.

Stezka korunami stromů

Zážitkové stezky vysoko nad zemí jsou v České republice hned dvě, jedna v Krkonoších a druhá na Šumavě. Obě dvě rozhodně stojí za to, zejména pokud patříte mezi milovníky přírody. Obě stezky končí vyhlídkovou věží, která vám umožní zažít les z ptačí perspektivy. Stezky v korunách stromů jsou oblíbené zejména u dětí, ale dospělí si je užijí také.

Mezi další české zajímavosti patří:

  • Safari Park ve Dvoře Králové
  • Kostnice v Sedlci u Kutné Hory
  • Aqualand Moravia
  • Pravčická brána a České Švýcarsko
Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: