02. června 2023
Kategorie: PR Tipy

5 základních tipů, jak zvládat akné a udržet si vitální pleť

Každý člověk je krásný bez ohledu na to, jestli právě svádí boj s akné či jiným neestetickým kožním onemocněním. Krása totiž není jen o fyzickém vzhledu, ale především o vnitřní síle a sebevědomí. I tak je ale vhodné přijmout výzvu a udělat to nejlepší pro svou pokožku – aby byla schopna reflektovat vnitřní krásu. V tomto článku najdete pět základních tipů, díky kterým se snadno vypořádáte s pupínky či jinými dalšími projevy akné a získáte zpět zdravou a zářivou pleť.

1. Pravidelná a šetrná péče o pleť

Začněte tím, že budete každý den o svou pleť svědomitě pečovat. Vyhněte se však kosmetice s obsahem agresivních látek – ta může naopak projevy akné zhoršit. Naopak neváhejte investovat do kvalitních přípravků, jako je například čistící kosmetika Sébium od Biodermy. Před spaním se nezapomeňte odlíčit a použít hydratační krém.

2. Zdravá strava a dostatek tekutin

Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. A právě proto transformujte stávající jídelníček tak, aby byl bohatý na potraviny plné vitamínů, minerálů a antioxidantů. Základem by mělo být čerstvé ovoce a zelenina a chybět by neměly ani celozrnné produkty a zdravé tuky.

Na co byste si naopak měli dát pozor, jsou sladkosti a mastná jídla, která podporují zvýšenou produkci kožního mazu. Samozřejmostí je také dodržování pitného režimu. Doplňováním tekutin udržíte pleť hydratovanou a zajistíte rychlejší detoxikaci.

3. Pleti prospívá i fyzická aktivita

Cvičení není důležité jen pro udržení svalů. Pozitivní efekt mát také na pleť. Důvod je prostý – během cvičení dochází ke zvýšení průtoku krve, což pomáhá při čištění pórů a vyplavování toxinů. Pohybová aktivita navíc snižuje stres, který má na zdraví na pleti enormní vliv. Vyberte si proto aktivitu, kterou máte rádi, a věnujte se jí alespoň 20-30 minut denně.

4. Naučte se korigovat stres

Jak již zaznělo výše, stres – a to zejména ten chronický – může stav pleti významně zhoršit a způsobit i velmi nepříjemné podkožní akné. Proto studujte metody, jak stresové situace zvládat. Nápomocné bývají relaxační techniky – jóga, meditace a hluboké dýchání. Vždy si najděte dostatek času na své koníčky a snažte se jejich prostřednictvím zmírnit napětí a znovu načerpat energii.

5. Neusínejte s make-upem na tváři

Makeup sice představuje jednoduchý způsob, jak zakrýt akné a dočasně získat sebevědomí, ale nezapomeňte, že pleti příliš neprospívá (ucpává totiž póry). Rozhodnete-li se ho používat, ujistěte se, že jste si před spaním šetrně, ale dostatečně důkladně očistili pleť. Jinak se po probuzení dočkáte nepříjemného překvapení v podobě nových pupínků.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: