05. března 2019
Kategorie: PR Tipy

6 důvodů, proč dát přednost bydlení v novostavbě před starší zástavbou

Pořízení vlastního bydlení je významný životní krok. Není snadné se správně rozhodnout a je třeba zvážit všechny zásadní aspekty, které nějakým způsobem ovlivňují celkovou úroveň komfortu. Podstatnou roli samozřejmě hrají také peníze. Cenu bytu řeší téměř každý zájemce – a o to víc, pokud se neobejde bez hypotéky. Je proto lepší starší byt ve starší zástavě? Nenechte se ovlivnit prvním dojmem a přečtěte si 6 důvodů, proč dát přednost bytu v novostavbě.

1. Cena starších bytů prudce vzrostla

Ještě nedávno byly starší byty o poznání levnější, ale loni se situace změnila. V Praze zdražily v průměru o 60 % a dostaly se na úroveň tří čtvrtin cen nových bytů. Doba, kdy bylo možné pořídit starší byt za polovinu ceny nového se srovnatelnými dispozicemi, je bohužel dávno pryč.

2. Nižší energetická náročnost

Pořizovací cena starších bytů je sice stále o něco nižší, ale obvykle jde o bytové jednotky v budovách s vyššími náklady za vytápění. Není těžké si spočítat, že v průběhu následujících let se cenový rozdíl smaže právě touto výdajovou složkou. Moderní byty v novostavbách garantují budoucím obyvatelům velmi nízké provozní náklady.

3. Větší zájem ze strany nájemců

Chystáte se byt pronajímat? Pokud nechcete, aby dlouho ležel ladem, vsaďte na novostavbu. Pro potenciální nájemníky jsou často velmi důležité výdaje za energie. Je proto logické, že o pronájem nových bytů je mnohem větší zájem.

4. Bezproblémové parkování

Zdá se to jako drobnost, ale opravdu chcete každý den ztrácet čas popojížděním po bloku? Hledání parkovacího stání může být horor. V minulosti bylo o poznání méně automobilů a v okolí starších bytovek jsou proto parkoviště zcela nevyhovující. Pro srovnání: například tyto nové byty v Praze Michli jsou k mání včetně soukromého parkovacího stání.

5. Lépe řešené interiéry

Starší byty jsou prý proslulé příjemnou atmosférou. Některé možná, ale rozhodně se to netýká všech bytových jednotek. Naopak se budete muset smířit s mnoha kompromisy – v minulosti se detaily příliš neřešily a leckterá rozhodnutí architektů se dnes jeví jako velmi nešťastná.

Pokud se opět zaměříme na prodej bytů v Rezidenci Hadovitá, rozdíl je patrný na první pohled. Interiéry jsou vzdušné, je v nich dostatek přirozeného světla a mnoho praktických řešení. Celek působí velmi kompaktně a odpovídá současný standardům. Podrobnější informace o tomto atraktivním projektu najdete na www.rezidencehadovita.cz.

6. Bez nutnosti dalších investic

Pořídíte-li si byt ve starší zástavbě, počítejte s tím, že vás čeká mnoho dalších investic. Než bydlení proměníte do vyhovující podoby, bude vás to stát spoustu peněz, času a pravděpodobně i nervů. Oproti tomu je bydlení v novém bytě připraveno na okamžité přestěhování.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: