21. července 2021
Kategorie: PR Tipy

Čaje, které nakopnou metabolismus

Čaj je hned po vodě a kávě, nejvíce konzumovaným nápojem. Pití čaje je oblíbené po celém světě, jelikož nabízí pozitivní vliv na lidský organismus. Jeho pravidelné užívání zrychluje lidský metabolismus, a tím napomáhá hubnutí. Představíme vám 4 účinné čaje, které je vhodné pít pro úbytek tuků.

Původem jsou skoro všechny čaje vyráběny v Asii, především z listů camellia sinensis. Pití čaje má mnoho zdravotních přínosů, jako je ochrana červených krvinek, posílení lidské imunity, snížení k náchylnosti kardiovaskulárních chorob či hubnutí. Některé druhy přináší efektivnější variantu pro hubnutí.

Jaké čaje patří mezi ty nejzdravější?

  • Zelený čaj

Kdo nezná zelený čaj, jako by ani nežil. Zelený čaj je jedním z nejznámějších čajů ze všech a jeho účinky mají pozitivní vliv na hubnutí. Jeho vysoký obsah katechinů působí na náš organismus jako antioxidant, který urychluje metabolismus, a tak dochází k úbytku tuků. Další výhodou pití zeleného čaje je zvýšení hladiny hormonů, které napomáhají redukci tuků do krevního oběhu.

  • Bílý čaj

Je čaj, který se sklízí, když je rostlina ještě mladá. Bílý čaj má díky brzké sklizni jedinečnou chuť. Jeho účinky mají pozitivní vliv na rychlé a efektivní hubnutí, mimo to slouží i jako prevence rakoviny. Jeho pravidelné pití inhibuje tvorbu nových tukových buněk.

  • Červený čaj

Je pěstován v Číně a je fermentován chemickou reakcí. Čaj má velmi uklidňující a zemitou vůni, která chutná nejlépe vždy po jídle. Červený čaj potlačuje syntézu mastných kyselin a ovlivňuje proces lipogeneze. Pravidelným pitím červeného čaje snížíte také hladinu cukru v krvi.

Tip: Trápí Vás problémy se spánkem? Přečtěte si srovnání čajů na spánek na webu chytryspanek.cz

  • Černý čaj

Černý čaj má skvělý vliv na ztrátu hmotnosti je bohatý na antioxidanty, do kterých patří flavonoidy, které pomáhají při hubnutí. Napomáhají uvolňování mastných kyselin a tím urychlení metabolismu. Pitím černého čaje můžete předcházet onemocnění typu diabetes II.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: