20. srpna 2016
Kategorie: Rodina

Hry pro děti: 2 tipy na hry pro nejmenší

Venku prší a prší a malé děti se doma po nějaké chvíli začnou nudit. Jak je tedy zabavit, aby z nudy nezačaly vymýšlet různé rošťárny a vylomeniny? Pamatujte, že nemusíte mít drahé hračky, abyste děti zabavili. Stačí jim zorganizovat nějakou zábavu. Přinášíme 2 tipy na jednoduché hry pro nejmenší.

1. Tip: Hra na zvířátka

  • Projděte si leporela, ideální jsou ty s obrázky zvířat, které mají typickou chůzi. S dětmi si takové knížky prohlédněte a přitom dětem vysvětlujte, jak například chodí kachna, žába, rak nebo třeba klokan.
  • Potom se s dětmi střídejte v napodobování různých zvířátek. Je to jednoduché – jeden předvádí chůzi zvířete a druhý hádá, o jaké se jedná.
  • Chůzi můžete obměnit za napodobování zvířecích zvuků.

2. Tip: K čemu co patří?

  • Porozhlédněte se po bytě a nanoste si na jednu hromadu věci, které k sobě neodmyslitelně patří. Například hrnec – poklička, zubní pasta – kartáček na zuby, ponožka – bota, hřeben – sponky, vidlička – nůž…
  • A rozdělte je na dvě hromádky tak, aby je děti k sobě správně řadily. Vy budete „moderátorem“ a budete z hromádky vytahovat jeden předmět po druhém a děti budou mít za úkol z druhé hromádky vytáhnout „protipól“ předmětu.

Děti se dobře hrou zabaví a ještě se přiučí novým věcem.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: