20. října 2016
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit plenkový dort?

Máte v blízkém okolí čerstvou nebo nastávající maminku a nevíte, jakým dárkem ji potěšit, neboť už všechno potřebné má nebo dostane od rodiny? Co takhle vyrobit plenkový dort. Plenky určitě využije a navíc „ručně“ vyráběné dárky těší dvakrát víc…

Budete potřebovat:

 • jednorázové pleny (počet kusů se odvíjí od velikosti dortu)
 • provázek (popř. gumičky)
 • karton
 • balící papír
 • lepidlo, lepící čtverečky
 • celofán
 • stužky, mašličky, pentličky…
 • maličkost, která bude dort zdobit (ponožky, botičky, dudlík, plyšáček…)

Postup výroby:

Volba barev plen: Pokud je už kamarádka maminkou, není problém v rozhodování se, do jaké barvy dort sladit. Nejčastěji se dělají růžové dorty pro holčičku a modré pro chlapečka. Pokud je maminka ještě v očekávání a pohlaví se neví, můžete použít neutrální barvy jako zelená, žlutá, béžová, nebo můžete dort sladit třeba do zlatova nebo do stříbrna.

 1. Každou plenku zvlášť smotáme do ruličky a zajistíme provázkem nebo případně gumičkou. Na spodní patro dortu budete potřebovat 18 plen a na horní 7 plen (Počítáme-li, že dort bude složený z 25 plen. Samozřejmě pokud chcete větší dort, bude potřeba plen více).
 2. Začneme vždy od středové plenky a dokola přikládáme další. Díky tomu, že jsou pleny z papíru, je můžeme jednoduše postavit na stůl, nemáme-li po ruce pomocníka, který by nám plenky přidržel pohromadě.
 3. Jednotlivá patra svážeme stužkou a doopravíme tvar.
 4. Z kartonu si vystřihneme kruh o něco větší, než je spodní patro a polepíme ho balícím papírem.
 5. Na takto připravený základ pak postavíme obě patra. Horní do spodního trošku zatlačíme, není potřeba nijak zajišťovat. Navíc je i jistější, že se při rozbalování omylem plenky neprotrhnou.
 6. Na horní patro položíme dáreček a dort celkově dozdobíme. Například lze využít stylově  dětské ponožky, ze kterých můžete vytvořit jakoby růžičky a na mezipatro položit srolované punčocháčky.
 7. K dozdobení můžete použít mašličky, stužky, kytičky nebo jakékoli jiné maličkosti hodící se k miminkovskému tématu, které lze přilepit lepícími čtverečky nebo přivázat.
 8. Na závěr už zbývá jen zabalit do celofánu, který zajistí, že dort zůstane v takové podobě, jakou jsme dortu dali.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: